Hei!
Mitähän maksaa teettäminen kuvia vanhoista valokuvista? Osaisiko joku sanoa noin hinnan? Tiedättekö jonkun liikkeen / palvelun, joka olisi edes suht edullinen, kun olen kuullut että olisi kallista teettää näin kuva kuvasta. Tietty jos kuvia olisi vain pari, niin ei hinnalla niinkään väliä, mutta kun kuvia olisi useampi.
Teettäisin dementiaa sairastavalle äidilleni joululahjaksi kuva-albumin elämän varrelta (olisi kuulemma hoitajan mukaan hyvä muistinvirkistys).
Kiitos, jos viitsitte vastata, jos teillä on jotain tietoa, tai linkki mistä voisin katsoa hintoja.
vanhasta valokuvasta teettäminen
5
3921
Vastaukset
- tuohon tarvinne
kuin säädyllisen tasoskannerin ja perustason taitoa. Kuvat sitten voi tulostaa missä mielii. Härskiä on, ellei joku lähialueella semmoista tekisi jokusilla kympeillä. Tekisin itse, jos asuisit lähistöllä. Uniikkien kuvien lähettely postissa ei tunnu koskaan oikein kivalta.
- on kova sana
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=25651
Halvempiakin scannereita löytyy, mutta...
Tosin tulee kalliit kuvat jos vain muutaman kuvan takia hommaa, mutta saa samalla digitaaliseen muotoon omat kuvat ja tietokoneella katsottaviksi.
Scannatun kuvan teettäminen paperikuvaksi taas on saman hintainen kuin muutenkin digikuvan teettäminen paperikuvaksi (scannattu kuva on digimuodossa). - alkuperäinen kyselijä
Hei!
Kiitti vinkeistä, soitinkin sitten siskon pojalle, jolla on tarvittavat välineet kuvien skannaamiseen ja kopiointiin tms (nää mistä minä ja sisko ei niin ymmärretä juuri mitään:-)).
Nyt äiti saa muistoja elämän varrelta, ja mukavan joululahjan!
Kiitos vielä ja mukavaa joulun odotusta:-).- Hyvä että
löytyi tekijä!!
- Anonyymi
Me skannattiin vanhoja kuvia paikallisessa valokuvaamossa. Skannaus maksoi 5 e /kuva ja jälki oli hyvä. Lähetettiin kuvat tänne ja teetettiin niistä akustoivia kuvatauluja, tuli hienoja https://akustiikkataulu.fi/product/akustiikkataulu-omalla-kuvalla/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658