Moi
Mikäs olis halpa ja hyvä hotelli Helsingissä, siis keskustan hotelli. Onko Joulu aattona paljon ravintoloita auki. Maalta pakoon joulua
Mikäs olis halpa ja hyvä hotelli Helsingissä, siis keskustan hotelli. Onko Joulu aattona paljon ravintoloita auki. Maalta pakoon joulua
Vastaukset 3
Vanhimmat
Helsingissä ei ole halpaa hotellia, vain hyviä ja kalliita. Keskustassa mm. Sokos Hotellit Helsinki, Presidentti, Vaakuna, Torni, Scandic Marski.
Ravintoloitakin on auki. Mutta...Helsingissä maksaa kaikki paljon enemmän kuin maalla, joten harkitse vielä. Ja pärjäätkö Helsingissä, ellet ole oma-aloitteinen ja aloita sitä etsimällä hotelli, joka sopii budjettiisi. Hyvää Joulua - missä sen sitten vietätkin.
Omenahotelli on tavallista halvempi, siellä ei sitten saa palveluakaan.
http://www.omena.com/
paikka viettää joulua. Ennen vanhaan, silloin kun vielä olin sinkku, vietin monet joulut keskenäni Hesassa, jos en sitten nojaillut palmuun jossain Etelässä. En ole mikään joulu-ihminen, en tunnetasolla ja kaikista vähiten tykkään joulupöperöistä.
Jouluaattona oli nastaa käydä ostamassa itselleen hyviä joulukirjoja juuri vähän ennen kauppojen sulkeutumista. Ei ollut jonoja enää missään ja myyjätkin olivat tosi hyväntuulisia. Samalla reissulla kävin yleensä jossakin etnoraflassa syömässä ennen kuin suuntasin kotiin nauttimaan jouluaattoillasta kylvyssä lojuen, kirjaa lukien ja punkkua maistellen.
Nyt ovat ne ajat kaukana takana päin, ja meidän pesue suuntaa joulunviettoon korpikuusen juurelle, kauaksi kaikista kodin mukavuuksista. Täytyy myöntää, että äiskää vähän ahdistaa ja ihan pieni kateuden piikki pisti, kun luin kirjoituksesi...
Mutta kysymyksiisi, hotellia jossa yhdistyisi hyvyys j halpuus en osaa Helsingistä nimetä - hyviä kyllä löytyy pilvin pimein, mutta ne ovat aika hintavia. Ja kyllä, aattona on ravintolat auki - ehkä nyt ei kaikki pienet ruokaravintolat, mutta et ilmeisesti olekaan sellaiseen suuntaamassa.
Oikein Hauskaa SinkkuJoula Sinulle!
T: Äippä