Mikä liitin Golfissa

Golfin (IV) keskikonsolin alaosasta löytyi suojakannen alta "jännä" moninapaliitin. Onko tämä joku itsediagnoosijärjestelmän purkamiseen tarkoitettu mokkula? Vai onko sillä joku muu funktio, jos niin mikä?
3721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On se. Siihen liitetään se laite jolla voi lukea vikamuistia.
Tämä on tietysti kaunis teoria, ei tuo VW:n huolto niiden perusteella mitään löydä. Periaate on vaihdella summamutikassa osia ja toivoa että vika oli juuri siinä vaihdetussa osassa. "Joskus sokeakin kana löytää jyvän!"

Äänestä
  • >työkannettavalla katsottua diagnoosi-tiedot

    Mutta, mistä hankit softan? Warea toivoisin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MOF kirjoitti:

Golfin (IV) keskikonsolin alaosasta löytyi suojakannen alta "jännä" moninapaliitin. Onko tämä joku itsediagnoosijärjestelmän purkamiseen tarkoitettu mokkula? Vai onko sillä joku muu funktio, jos niin mikä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu