kovat tuomiot

ei huumeitten myymisestäkään saa tollaisia tuomioita.
3350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laittomasta päihdekaupastahan tässä oli kyse.
Ja määrät ei olöeet mitään pienia.
Saman kiven sisään vaan kaikki huumediilerit jonossa.

Äänestä
  • Aivan naurettavat tuomiot. Raiskaajatkaan eivät saa noin kovia tuomioita. Kyllä sakot/korvaukset olis riittäneet. Nim. en käytä nuuskaa ja röökin poltonkin olen lopettanut

    Äänestä

  • jakke-- kirjoitti:

    Aivan naurettavat tuomiot. Raiskaajatkaan eivät saa noin kovia tuomioita. Kyllä sakot/korvaukset olis riittäneet. Nim. en käytä nuuskaa ja röökin poltonkin olen lopettanut

    Veronkiertoon, ei nuuskan myyntiin.
    Veroja on jötetty maksamatta jo melkoinen määrä, kun kyseessä ei ole mikään pikkutuonti.
    Ja tunnetustihan valtiolta varastaminen on rikoksista pahin.
    Kouri, Frykman....
    Ei se niin paha ole, jos raiskaa tai tappaa, mutta jos ei maksa veroja, on rikollisista pahin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuuskan myymisestä kirjoitti:

ei huumeitten myymisestäkään saa tollaisia tuomioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu