Santavuoren vastaus Kalliolle -

milloin tulee?

6

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onhan se

      niin kummaa, et oikein puistattaa..

    • vieläkään?

      Eikö Risto Santavuori ole vieläkään vastannut PsT Sakari Kallion kritiikkiin hänen omatekemästä opistaan ja Lääkärilehden arvosteluun Tajunnan taito-kirjasta? Myös Väinö Pertamo on esittänyt kysymyksiä ns. tajunnantaidon opista ja taustoista Risto Santavuorelle. Onko niihin kuulunut vastauksia?

      • ootkos

        sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.


      • vastata!
        ootkos kirjoitti:

        sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.

        Vyös Hypnologia-lehti ja SHY:n ja Hypnologian verkkosivut ovat Risto Santavuoren käytössä taustojensa selvittämiseen ja tutkimusta koskevien väitteidensä oikaisemiseen. Risto Santavuori olisi voinut myös lähettää vastineensa Lääkärilehteen.


    • tarpeellista jo

      olisi tarpeellsta jo oman oikeusturvan takia, että Santavuori ja Tenni antaisvat vastauksia heille esitettyihin kysmyksiin.

      Onko nyt kuitenkin niin, että "tajunnantaitoiset" koittavat vain entisestään pönkittää asemiaan, tuo Michel S: kirjoutus Hypnologiassa viittaa siihen.

      • manööverit?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      188
      5210
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4269
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      75
      3000
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      237
      2425
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2208
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      80
      1602
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1327
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      945
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      866
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      855
    Aihe