Onko Risto Santavuori jo vastannut PsT Sakari Kallion kritiikkiin tai Lääkärilehden arvioon ns. tajunnantaidosta?
http://www.hypnoosi.net/phpBB2/viewtopic.php?t=76
Onko nyt menossa jonkinlainen ns. "santavuorelaisuuden" purku?
Santavuoren vastaus Kalliolle -
6
749
Vastaukset
- onhan se
niin kummaa, et oikein puistattaa..
- vieläkään?
Eikö Risto Santavuori ole vieläkään vastannut PsT Sakari Kallion kritiikkiin hänen omatekemästä opistaan ja Lääkärilehden arvosteluun Tajunnan taito-kirjasta? Myös Väinö Pertamo on esittänyt kysymyksiä ns. tajunnantaidon opista ja taustoista Risto Santavuorelle. Onko niihin kuulunut vastauksia?
- ootkos
sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.
- vastata!
ootkos kirjoitti:
sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.
Vyös Hypnologia-lehti ja SHY:n ja Hypnologian verkkosivut ovat Risto Santavuoren käytössä taustojensa selvittämiseen ja tutkimusta koskevien väitteidensä oikaisemiseen. Risto Santavuori olisi voinut myös lähettää vastineensa Lääkärilehteen.
- tarpeellista jo
olisi tarpeellsta jo oman oikeusturvan takia, että Santavuori ja Tenni antaisvat vastauksia heille esitettyihin kysmyksiin.
Onko nyt kuitenkin niin, että "tajunnantaitoiset" koittavat vain entisestään pönkittää asemiaan, tuo Michel S: kirjoutus Hypnologiassa viittaa siihen.- manööverit?
Hyökkäys Sosiaali- ja terveysministeriön työryhmää vastaan ajoittuu yhteen näiden "joulupuhdistusten" kanssa:
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000468&posting=22000000039865982
Voisiko ns. tajunnallisuuden eli santavuorelaisuuden aate- ja tiedekritiikki olla yksi laukaisevista tekijöistä näille manöövereille?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 243712
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402712Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532270Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122251Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131739Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191529Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521501- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621231Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951194