Santavuoren vastaus Kalliolle -

milloin tulee?

6

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onhan se

      niin kummaa, et oikein puistattaa..

    • vieläkään?

      Eikö Risto Santavuori ole vieläkään vastannut PsT Sakari Kallion kritiikkiin hänen omatekemästä opistaan ja Lääkärilehden arvosteluun Tajunnan taito-kirjasta? Myös Väinö Pertamo on esittänyt kysymyksiä ns. tajunnantaidon opista ja taustoista Risto Santavuorelle. Onko niihin kuulunut vastauksia?

      • ootkos

        sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.


      • vastata!
        ootkos kirjoitti:

        sitä mieltä, ett' täällä hörhöjen palstalla pitäisi vaikuttajahypnootikot vastailla. Tämä palsta on hypnoosikammoisten vessanseinä kirjoitustaulu. Ei muuta.

        Vyös Hypnologia-lehti ja SHY:n ja Hypnologian verkkosivut ovat Risto Santavuoren käytössä taustojensa selvittämiseen ja tutkimusta koskevien väitteidensä oikaisemiseen. Risto Santavuori olisi voinut myös lähettää vastineensa Lääkärilehteen.


    • tarpeellista jo

      olisi tarpeellsta jo oman oikeusturvan takia, että Santavuori ja Tenni antaisvat vastauksia heille esitettyihin kysmyksiin.

      Onko nyt kuitenkin niin, että "tajunnantaitoiset" koittavat vain entisestään pönkittää asemiaan, tuo Michel S: kirjoutus Hypnologiassa viittaa siihen.

      • manööverit?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45623
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11359
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6664
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3325
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      13
      2594
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      2
      2583
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    Aihe