Puberbeetin alku

mOI,OLEN 14 vuotias poika täytin elokuussa 14 ja ihmetyttää milloin se puberbeetti alkaa kun olen 148 cm pitkä ja muut on pitempiä ja enemmän kasvsanut ku minä mul ei oo mitää oireit viel muutaku finnei vähä minkä takia?
5494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mut kuitenki alkaa josai vaihees. odottel rauhas.

Äänestä

Täytyy kyl myöntää, että jos oot 148cm, ii se ei oo mikään hyvä pituus. :D Mut ainakaan vielä ei kannata olla kauheen huolissaan.

Äänestä

laitapa mailia terveydenhuoltoalalla olevalle kundille, saat varman vastuksen mieltä askarruttaviin kysymyksiisi. täysin luottamuksellisesti.
mun email on: [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niimpä sitä kaikki sanoo kirjoitti:

mOI,OLEN 14 vuotias poika täytin elokuussa 14 ja ihmetyttää milloin se puberbeetti alkaa kun olen 148 cm pitkä ja muut on pitempiä ja enemmän kasvsanut ku minä mul ei oo mitää oireit viel muutaku finnei vähä minkä takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu