oslon yöelämä

oslo.

Onko kellään kokemuksia Oslon yöelämästä? Minne kannattaisi mennä, hyviä diskoja?? Onko baareissa kallista, tarviiko varautua johonkin erityiseen..yms??

12

2941

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jezie

      Oslo on nykyisin Oslomabad. Pakistanin uus kaupunki. Jos haluat nähdä norjalaisia, mene pohjoisemmas...

      • edellisellä

        Törppö! Nythän kysyttiin yöelämästä ja diskoista eikä sitä minkälaisia ihmisiä halutaan nähdä. On sitä Suomessakin muualta muuttaneita, kuten jokaisessa maassa eikä siinä ole mitään pahaa.


      • Nimimerkki66666

        Ne muslimthan ampuu sut siellä....ja itse olet TÖRPPÖ jos tässä nimittelemään aletaan.


      • Anonyymi
        edellisellä kirjoitti:

        Törppö! Nythän kysyttiin yöelämästä ja diskoista eikä sitä minkälaisia ihmisiä halutaan nähdä. On sitä Suomessakin muualta muuttaneita, kuten jokaisessa maassa eikä siinä ole mitään pahaa.

        Oikein otetaampas "viileämmin"! Yöelämä samanlaista, kuin suomessakin. Kalliimpaa kyllä.
        Mutta kyllä niistä ulkomaalaisistakin on mainittava: Asemalta koilliseen on Grönland ja töyen. ÄLÄ MENE SINNE.


    • Valerie Young Oslo

      Oslossa on vilkas yöelämä blogissani on paljon vinkkejä minne kannattaa mennä ja käydä oslossa, yökerhoista, baareista, kahviloista sun muuta. Käykää tsekkaamassa uusia tapahtumia Oslossa.



      http://youngoslo.blogspot.com/

    • tuuen

      Sivulta löytyy laajaa tietoa Oslosta, sen klubeista, baareista ja ravintoloista sekä Oslon yöelämästä yleensäkkin!


      www.bilematkat.com

    • Oslolainen

      Oslossa ei ole yöelämää eikä bilepaikkoja. Kaupungin on vallanneet muslimit, jotka pyllistelevät joka puolella röhkiessään Mekkaan päin.

    • Anonyymi

      Meillä pohjoismaalaisilla ""mamuilla"" ei täällä ole YÖelämää. TYÖelämää kyllä.

    • Anonyymi

      En voi oikein kehua. Norjalaiset ovat vielä pahempia juntteja jurottajia kuin me suomalaiset mukamas ollaan ja kaikki on siellä oikeasti todella kallista. Kannattaa varautua siihen että tulee kallis keikka. Hinta / Laatu ei Oslossa ole todellakaan kohdallaan.

      • Anonyymi

        Pohjoismaisittain on viinan hinta täällä paras. Krapulattomia aamuja kaikki.


    • Anonyymi

      Hei, olen pahoillani, että otin sinuun yhteyttä tällä tavalla. Näin juuri profiilisi ja ajattelin, että olet oikea henkilö minulle. Lyhyesti sanottuna nimeni on Elfriede Straub, olen kotoisin Saksasta ja asun Itävallassa. Sairastan vakavaa sairautta, joka tuomitsee minut varmaan kuolemaan. Se on kurkkusyöpä ja minulla on 850 000 euron summa, jonka haluaisin lahjoittaa luotettavalle ja rehelliselle henkilölle, jotta hän voisi käyttää sen hyväksi. Omistan vaatteiden maahantuontiyrityksen Itävallassa ja menetin mieheni 8 vuotta sitten, mikä vaikutti minuun suuresti, enkä tähän päivään mennessä ole päässyt naimisiin uudelleen, meillä ei ollut lapsia. Haluaisin lahjoittaa tämän summan ennen kuolemaani, jotta päiväni ovat luetut, koska minulla ei ole tätä sairautta, johon minulla ei ollut parannuskeinoa, mutta ranskalainen rauhoittava lääke ei halua tietää, voitko hyötyä tästä Donista. suuri ilo minulle, jos todella haluat saada lahjoitukseni on hyvä sydän, ota minuun yhteyttä sähköpostiosoitteeni kautta, tässä on sähköpostiosoite: [email protected]

      • Anonyymi

        Arvoisa rouva / neiti Straub. Ennenkuin syöpä leviää kiveksiinne, toimitaan näin kiireellisessä hätätapauksessa seuraavalla tavalla:
        Laitatte tilinne käyttäjätunnuksen, salasanan sekä mobiilipankin pin - koodin seuraavaan kommenttiinne. Siinä teitä auttavat kanssa - nörttinne, joiden kanssa jännityksellä odotatte niitä yhteydenottoja sinne gmailiinne. Minä ystävieni kera ostan niillä euroillanne Suomalaista lääkettä, joka ei rauhoita, vaan tekee entistäkin levottomammaksi. Meidän kurkkumme ovat vielä täysin terveitä, mutta näin maanantaisin ärsyttävän kuivia. Kiitos teille etukäteen!

        Iloisia saatohoitopäiviä teille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1014
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      966
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    4. 55
      919
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      812
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      43
      769
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      158
      714
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      711
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      64
      687
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      586
    11. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    12. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      37
      555
    13. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      521
    15. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    16. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      496
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      480
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      449
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      443
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe