oslon yöelämä

oslo.

Onko kellään kokemuksia Oslon yöelämästä? Minne kannattaisi mennä, hyviä diskoja?? Onko baareissa kallista, tarviiko varautua johonkin erityiseen..yms??

12

2751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jezie

      Oslo on nykyisin Oslomabad. Pakistanin uus kaupunki. Jos haluat nähdä norjalaisia, mene pohjoisemmas...

      • edellisellä

        Törppö! Nythän kysyttiin yöelämästä ja diskoista eikä sitä minkälaisia ihmisiä halutaan nähdä. On sitä Suomessakin muualta muuttaneita, kuten jokaisessa maassa eikä siinä ole mitään pahaa.


      • Nimimerkki66666

        Ne muslimthan ampuu sut siellä....ja itse olet TÖRPPÖ jos tässä nimittelemään aletaan.


      • Anonyymi
        edellisellä kirjoitti:

        Törppö! Nythän kysyttiin yöelämästä ja diskoista eikä sitä minkälaisia ihmisiä halutaan nähdä. On sitä Suomessakin muualta muuttaneita, kuten jokaisessa maassa eikä siinä ole mitään pahaa.

        Oikein otetaampas "viileämmin"! Yöelämä samanlaista, kuin suomessakin. Kalliimpaa kyllä.
        Mutta kyllä niistä ulkomaalaisistakin on mainittava: Asemalta koilliseen on Grönland ja töyen. ÄLÄ MENE SINNE.


    • Valerie Young Oslo

      Oslossa on vilkas yöelämä blogissani on paljon vinkkejä minne kannattaa mennä ja käydä oslossa, yökerhoista, baareista, kahviloista sun muuta. Käykää tsekkaamassa uusia tapahtumia Oslossa.



      http://youngoslo.blogspot.com/

    • tuuen

      Sivulta löytyy laajaa tietoa Oslosta, sen klubeista, baareista ja ravintoloista sekä Oslon yöelämästä yleensäkkin!


      www.bilematkat.com

    • Oslolainen

      Oslossa ei ole yöelämää eikä bilepaikkoja. Kaupungin on vallanneet muslimit, jotka pyllistelevät joka puolella röhkiessään Mekkaan päin.

    • Anonyymi

      Meillä pohjoismaalaisilla ""mamuilla"" ei täällä ole YÖelämää. TYÖelämää kyllä.

    • Anonyymi

      En voi oikein kehua. Norjalaiset ovat vielä pahempia juntteja jurottajia kuin me suomalaiset mukamas ollaan ja kaikki on siellä oikeasti todella kallista. Kannattaa varautua siihen että tulee kallis keikka. Hinta / Laatu ei Oslossa ole todellakaan kohdallaan.

      • Anonyymi

        Pohjoismaisittain on viinan hinta täällä paras. Krapulattomia aamuja kaikki.


    • Anonyymi

      Hei, olen pahoillani, että otin sinuun yhteyttä tällä tavalla. Näin juuri profiilisi ja ajattelin, että olet oikea henkilö minulle. Lyhyesti sanottuna nimeni on Elfriede Straub, olen kotoisin Saksasta ja asun Itävallassa. Sairastan vakavaa sairautta, joka tuomitsee minut varmaan kuolemaan. Se on kurkkusyöpä ja minulla on 850 000 euron summa, jonka haluaisin lahjoittaa luotettavalle ja rehelliselle henkilölle, jotta hän voisi käyttää sen hyväksi. Omistan vaatteiden maahantuontiyrityksen Itävallassa ja menetin mieheni 8 vuotta sitten, mikä vaikutti minuun suuresti, enkä tähän päivään mennessä ole päässyt naimisiin uudelleen, meillä ei ollut lapsia. Haluaisin lahjoittaa tämän summan ennen kuolemaani, jotta päiväni ovat luetut, koska minulla ei ole tätä sairautta, johon minulla ei ollut parannuskeinoa, mutta ranskalainen rauhoittava lääke ei halua tietää, voitko hyötyä tästä Donista. suuri ilo minulle, jos todella haluat saada lahjoitukseni on hyvä sydän, ota minuun yhteyttä sähköpostiosoitteeni kautta, tässä on sähköpostiosoite: [email protected]

      • Anonyymi

        Arvoisa rouva / neiti Straub. Ennenkuin syöpä leviää kiveksiinne, toimitaan näin kiireellisessä hätätapauksessa seuraavalla tavalla:
        Laitatte tilinne käyttäjätunnuksen, salasanan sekä mobiilipankin pin - koodin seuraavaan kommenttiinne. Siinä teitä auttavat kanssa - nörttinne, joiden kanssa jännityksellä odotatte niitä yhteydenottoja sinne gmailiinne. Minä ystävieni kera ostan niillä euroillanne Suomalaista lääkettä, joka ei rauhoita, vaan tekee entistäkin levottomammaksi. Meidän kurkkumme ovat vielä täysin terveitä, mutta näin maanantaisin ärsyttävän kuivia. Kiitos teille etukäteen!

        Iloisia saatohoitopäiviä teille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6253
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1734
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      952
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      30
      870
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      229
      767
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe