Miksiköhän colin mcrae rally 2005 pelin kuva väreilee häiritsevästi esimerkiksi, kun autoa kääntää oikealle tai vasemmalle tai sivuluisu yms. jos auto kulkee suoraan eteenpäin grafiikka on hyvä eikä kuva väreile ollenkaan. Muuten peli pyörisi hyvin kannettavassa. esimerkiksi richard burns rallyssa kuva on koko ajan hyvä.
Onkohan vika liian laiskassa näytönohjaimessa nvidia geforce 8400 mg 256mb muistia. vai siinä että on vista käyttöjärjestelmänä. vastaavaa ongelmaa ei ole esiintynyt muissa peleissä
Colin McRae Rally 2005 grafiikka
4
1630
Vastaukset
- B74
Millä sait toimimaan ton Vistassa? Mä en saanut toimimaan edes päivityksillä. Ilmottaa het asennuksessa, kun laittaa dvd:n, et tää sovellus toimii vain 98/xp/2000?? Sun näytönohjaimen pitäs kyllä piisata, mä pelasin tota vanhalla koneella (xp) Ati Radeon 9600 (256Mb)
- Rallipelaaja
mulla on 32 bittinen vista ja cmr 2005 oli kaupasta ostettu alkuperäinen ja se kyllä asentui vistaan ihan normaalisti ilman mitään ongelmia. ainoastaan tuo kuvan väreily ongelma pelissä
- B74
Rallipelaaja kirjoitti:
mulla on 32 bittinen vista ja cmr 2005 oli kaupasta ostettu alkuperäinen ja se kyllä asentui vistaan ihan normaalisti ilman mitään ongelmia. ainoastaan tuo kuvan väreily ongelma pelissä
Juu, täytyy koittaa sit vielä. Alkuperänenhän CM mullakin ja 32 bittinen vista, ei vaan suostu asentuun. Voiskos olla directx 10, joka sotkee? Kaverilla teki samaa yks peli, joka oli tehty dx10:lle ja käyttiksenä oli xp. Sit kun vaihto vistaan niin väreilyt loppu.
- Rallipelaaja
nyt löytyi ratkaisu kuvan väreily ongelmaan. täytyi laittaa pelin grafiikka asetuksista vsync on tilaan. nyt peli pyörii hyvin ja hyvä kuva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462189- 1901665
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647