Petyn pahasti jos ja kun mika kalliota ei ole kutsuttu linnan juhliin ainakaan missään ei vielä ole ollut että olisi menossa. Kyllä sen mikalle soisin jos sitä nyt jonain saavutuksena voi pitää, on mika kumminkin aikas näyttävä henkilö suomessa ja varsinkin ulkomailla koko ajan vie suomea maailman tietoisuuteen. ja onhan hän tehnyt asioita mitä kukaan suomalainen ei ole tehnyt vuosi kymmeniin. Onnea mikalle uuten kauteen.
Kallio linnaan
2
615
Vastaukset
- Reiman
Ihan hyvin saattaa olla Mika jo kutsuttukin linnanjuhlaan. Melkeinpä veikkaisin niin.
Vaikka onhan niitä suurempiakin meriittejä kutsun saamiseksi, kuten entisen kultturiministerin nykyinen salavuoteuskumppanuus tai jotain sinne päin..
No sehän nähdään pian, onko Mika mukana. - Veteraani Motoristi
Olen seurannut Mkia Kallion nousua jo toistakymmentä vuotta . Näihin vuosiin mahtuu paljon nuoren miehen todellista lahjakuutta ja osaamista. PR tehtäviä maailmalla, Isänmaamme hyväksi. 125,250 ja nyt Mies ajaa "kuninkuus luokassa", Maailmaa kiertäen ja kilparadoilla hyvin menestyen. Onnea kaudelle 2009.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741