http://www.medicinx.com/ - onkos ketään tuolta tilannut viagraa? tuleeko perille?
Viagraa
lukeeainaki
81500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vaivaiset 63 osumaa.
Jos mikään noista jutuista ei sulle kelvannut, niin antaisit koko asian olla.
tulee,ellei sit tulli ota osansa,ja sit mitä lääkettä lienee
Ettekö te idiootit osaa vieläkään lukea ja ajatella? Tullilaboratorio ja lääkelaitos ovat tutkineet näitä netin kautta tilattavia tai ulkomailta ostettuja "potenssilääkkeitä", joista valtaosa on väärennöksiä. Normaaliälyinen tajuaa tämän muutenkin ja hieman tyhmempienkien pitäisi tämä tajuta, jos osaa lukea sanomalehtiä.
Näissä "lääkkeissä" ei ole erektioon vaikuttavaa ainetta lainkaan tai sitä on liian vähän tai sitten niissä on malarialääkettä tai ties mitä paskaa. Erektiohäiriöissä lumelääkekin eli kalkkipillerikin toimii!
Sitä paitsi Viagran patentti menee umpeen vasta v. 2012, joten sitä ennen vaikuttavaa ainetta eli sildenafiilia ei saa kukaan muu laillisesti edes valmistaa. Viagran valmistaja, maailman suurin lääkeyritys Pfizer kyllä pitää siitä huolen...
Ostatteko myös pimeän viinapullon ja riskeeratte näkönne ja munuaisenne?
Medicinc:llä on dollarihinnat eli tulevat eu alueen ulkopuolelta. Triplariski että jäävät tulliin.
ja on turvallinen!
saa edullisesti hyvää ainetta olen tilannut jo parisataa kpl.pillerin nimi on suhagra toinii 109prosenttisesti...
malaarialääkettä? hahaha olen vuosi kaudet tilannut kamagraa viagraa m.m. netiltä! ja aina toimii tuotteet! esim http://www.kamagra-butiken.com - aina tulee ja hyvin toimii .
nyt kyselin tosta http://www.medicinx.com jos ketään on tilannut?
ja jos saapui perille?
Osaatko lukea?
Lääkelaitos varoittaa laittomasta Kamagra-valmisteesta
21.12.2007
Tulli ilmoitti 20.12.2007 takavarikoineensa yksittäisiä eriä Kamagra-nimistä erektiolääkettä, jonka on todettu sisältävän malarialääke klorokiinia. Valmisteita on takavarikoitu mm. Thaimaasta Suomeen saapuneilta lentomatkustajilta ja yksityishenkilöille osoitetuista postilähetyksistä.
Lääkelaitos kehottaa Kamagra-valmistetta käyttäviä henkilöitä turvallisuussyistä lopettamaan valmisteen käytön välittömästi ja toimittamaan käyttämättä jääneet tabletit apteekkiin hävitettäviksi.
Klorokiinia käytetään lääkärin määräyksellä etupäässä malarian ennaltaehkäisyyn. Klorokiini on hoitoannoksina turvallinen, mutta voi yliannoksina aiheuttaa vakavat myrkytysoireet erittäin nopeasti. Epäiltäessä klorokiinin aiheuttamaa myrkytystä on heti otettava lääkehiiltä ja hälytettävä apua.
Kamagra-valmistetta ei ole hyväksytty lääkevalmisteeksi EU:n alueella. Kamagra-nimistä valmistetta myydään useilla internet-sivuilla sekä mm. kaukoidän maissa. Laittomasti myytävien Kamagra-valmisteiden alkuperä ja koostumus vaihtelevat. Valmisteiden alkuperästä, tehosta ja turvallisuudesta ei vastaa kukaan. Tabletin ulkonäön perusteella ei voi varmistua tabletin sisältämistä aineista.
Laittomien lääkkeiden käyttäjät riskeeraavat vakavasti oman terveytensä.
Lue Lääkelaitoksen aiemmat tiedotteet:
Lääkelaitos varoittaa Kamagra-tableteista, 13.2.2007
Lisätietoa Kamagra-tablettien koostumuksesta, 23.3.2007
Lisätietoa lääkkeiden laillisesta tuonnista henkilökohtaiseen käyttöön:
Lääkelaitoksen verkkosivuilla www.laakelaitos.fi/kayttajat/matkailijan_laakkeet/index.html
Tullin verkkosivuilla, http://www.tulli.fi/fi/
Lisätietoja tarvittaessa:
Jussi Holmalahti, osastopäällikkö, professori, p. (09) 4733 4221, 050 500 3706
Sami Paaskoski, yliproviisori, p. (09) 4733 4204
etunimi.sukunimi(at)laakelaitos.fi
Lääkelaitoksen tiedote 21.12.2007
Lähde: Lääkelaitos