Ongelma :(

Hei,
Olen aloittanut seurustelemaan n. parikymppisen miehen kanssa noin kuukausi sitten. Haluaisin todella paljon häntä, mutta ongelmana on, että hän jännittää niin paljon ettei ota kunnolla eteen. Muutamia kertoja ollaan yritetty ja kaikki päättyy siihen, että hän tyydyttää minut käsillään/kielellään loppupeleissä. Olen yrittänyt rohkaista häntä ja poistaa jännitystä kaikin tavoin, mutta ei tunnu auttavan. Mietin, että voiko tähän vaikuttaa myös kalun koko. En ole itse aiemmin nähnyt niin isoa kalua ja pohdin voiko tämä seisomattomuus johtua myös osittain siitä.
Käsillä hyväillessä ja nuollessa seisoo jotenkuten, mutta kun itse asiaan pitäisi mennä niin lerpahtaa kokonaan :(
Mikä avuksi? En ole aiemmin muiden kanssa törmännyt tähän ongelmaan..
82704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on kokemattomuutta ja syy miksi ei seiso on tod.näk. korvien välissä. Itsellä oli tuota kanssa aikanaan, yksi nainen jopa sanoi että pitää ostaa viagraa kohta, mutta en ostanut kun ymmärsin missä se vika todellisuudessa on. Muutama nainen myöhemmin kaikki on ok ja peli toimii aina kun pitää. 20v mies on vielä niin ipana korvien välistä, että tuohon hommaan saattaa mennä enemmän aikaa kun sinulla on hermoja odotella.

Äänestä

Moi.

Olen kundi ja itse kärsinyt samanlaisesta lerpahduksesta joskus suhteiden alussa, kun toinen osapuoli ei vielä ole kovin tuttu. Olen siis jännittänyt hitosti. En edes tiedä mitä varsinaisesti. Tilanne kuitenkin on se, että kundisi "kärsii" asiasta ja varmaan jännittää , aina kun olette sängyssä. Asia korjaantuu varmasti ajan kuluessa ja teidän sänkykertojenne myötä. Kyllä se siitä. Saat vielä sitä isoa : )

Äänestä
  • ongelmaan on ratkaisu!
    mene sivulle www.maxxxpotency.com tilaa sieltä paketti
    Puolikas tabletti kielen alle hyvissä ajoin enne H-hetkeä ja homma onnistuu varmasti!
    Vielä seuraavanakin päivänä ja mahdollisesti vielä yksi päivä sen jälkenkin vehje vielä pelittää... kokeiltu on

    Äänestä

  • Kannaattaa yrittää laukaista tressaava tilanne jotenkin. Usein auttaa sama konsti kuin hikkaaankin eli pieni säikäytys. Seuraavalla kerralla kun ei ota eteen niin karjaise täysillä että "seiso jo perkele". Varmasti tällöin jännitys laukeaa ja homma alkaa toimia.

    Äänestä

Vähän nauroin tolle Ernestin neuvolle :D Joo en ehkä ala ainakaa huutaa :P

Toivottavasti hermot kestää odotella. Ymmärrän kyllä, että minä en ole se joka tästä eniten kärsii. Mutta jos olisi jokin taikatemppu joka ratkaisisi kaiken heti :)

Äänestä
  • potenssilääkettä. Siis jos joltain sattuu sitä saamaan. Joskus aikoinaan netistä sai tilattua Sigra nimistä luontaistuotetta, joka ainakin mulla auttoi siihen, että vehe toimi erittäin hyvin. Sitten kun on onnistunut saamaan muutaman onnistuneen suorituksen alle, niin jännitys ei seuraavalla kerralla enää vaivaakaan. Voihan olla, että kaikilla neuvoni ei toimikaan, mutta kannattaa ainakin kokeilla

    Äänestä

  • Ernesti taas täällä.

    No jos ei huuto ollut mieleinen konsti, niin sitten täytyy edetä ihan rauhassa. Itse asiassa tästä ei kannata tehdä mitään ongelmaa. Jo se että kyselet täällä neuvoja, on jo melkein ongelman tekemistä. Tuo on kuitenkin aika yleinen juttu, ja melkeinpä niin että mitä kauniinpi ja kivempi nainen, niin sitä helpommin tulee näitä vaikeuksia ensimmäisillä kerroilla. Ei muuta kuin ihan rauhassa eteenpäin ilman mitään suorituspaineita.

    Tietenkin voi kokeilla näitä pillereitä. Esim tuossa edellisessä linkissä ollutta ainetta. Oikeasti se kyllä tehoaa ja auttaa. On varmaan ihan samaa kuin luontaistuoteliikkeistä saatava FullContact. Olen itse kokeillut ihan mielenkiinosta tuonkin ja siis toimii.

    Mutta kannattaa miettiä kaksi kertaa että alkaako näitä edes kokeilemaan, koska:
    1) Käytännössä mitään vikaa ei ole, pelkästään vähän jännitystä joka menee ajan kanssa ohi kun tilanne tulle kerta kerran jälkeen tutummaksi
    2) Kun heti alussa käyttää näitä niin voi tulla taas lisää suorituspaineita sitten myöhemmin olla ilman näitä, ja tästä voi tulla ihan turha tapa.

    Eli neuvoisin että ihan rauhassa eteenpäin. Ja vaikka kokeilla sitten sellaisessa tilanteessa että hommassa olisi mahdollisimman vähän paineita. Jos esim illalla mennään makkariin sillä mielessä että nyt aletaan tekemään jotain, niin voi jännitys iskeäkin päälle. Mutta jos on esim yö nukuttu normaalisti vierekkäin niin aamulla voi olla paljon helpompi sitten vain "vaivihkaa" aloittaa.

    Tulipa kirjoitettua, ilmeisesti liikaa aikaa näin illalla.

    -Ernesti

    Äänestä

Ja penisrenkaalla verenpakoesto päälle ja ei kun hommiin. Ei tarvitse nauttia mitään sisäisesti ja kun homma alkaa toimia niin voi heittää härpättimet kaappiin pölyttymään. Joskus mukava ottaa uudelleen esiin ja muistella takkuisia alkuaikoja hyvän rakastelun merkeissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen20 kirjoitti:

Hei,
Olen aloittanut seurustelemaan n. parikymppisen miehen kanssa noin kuukausi sitten. Haluaisin todella paljon häntä, mutta ongelmana on, että hän jännittää niin paljon ettei ota kunnolla eteen. Muutamia kertoja ollaan yritetty ja kaikki päättyy siihen, että hän tyydyttää minut käsillään/kielellään loppupeleissä. Olen yrittänyt rohkaista häntä ja poistaa jännitystä kaikin tavoin, mutta ei tunnu auttavan. Mietin, että voiko tähän vaikuttaa myös kalun koko. En ole itse aiemmin nähnyt niin isoa kalua ja pohdin voiko tämä seisomattomuus johtua myös osittain siitä.
Käsillä hyväillessä ja nuollessa seisoo jotenkuten, mutta kun itse asiaan pitäisi mennä niin lerpahtaa kokonaan :(
Mikä avuksi? En ole aiemmin muiden kanssa törmännyt tähän ongelmaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu