naapuri ostanut karaokelaitteen ja laulaa hoilottaa siellä nyt oikein koko voluumilla että koko talo saa kuunnella tämän hoilotusta... Miten saisi sanottua tälle että jos ei ole lauluääntä ei kannattaisi sitä kyllä kaikille kertoa tällä tavalla... Siis oikeaa kidutusta tällainen, viiltelee tuo äänensä hermoja, tosi rankasti. lieneekö se todellinen tarkoituskin? Pirullinen tämä naapurin yksinhuoltaja muutoinkin tuntuu olevan, ei ole ensimmäinen kiusa jonka tässä talossa muille järjestää.
Olisi nyt edes pikkasen itsekritiikkiä, mutta ei. Aivan kamala lauluääni ja nuotin vierestä..AAAAARGGGHHH!!! Järkyttävää kun sentään musiikista jotain ymmärrän. Sattuu.
Olisi nyt edes pikkasen itsekritiikkiä, mutta ei. Aivan kamala lauluääni ja nuotin vierestä..AAAAARGGGHHH!!! Järkyttävää kun sentään musiikista jotain ymmärrän. Sattuu.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jokainen saa kerrostalo-/rivitaloasunnossa tehdä mitä tykkää ja laulaa millaisella äänellä haluaa kunhan tekee sen hiljaisuus-ajan ulkopuolella..
Suosittelen muuttamaan omakotitaloon jos noin häiritsee..
melkein koko yön karaokelaulantaa itsenäisuuspäivänä. Ei auttanut edes korvatulpat, musiikki kuului niidenkin läpi. Melskaaminen ja kauhea koluaminen keskeytyi ainoastaan siksi ajaksi kun menivät ilmeisesti baariin. Valomerkin jälkeen tulivat taas mielettömällä ryminällä takaisin mellastamaan...Tätä kesti viiteen tai kuuteen aamulla. Ens kertaa en enää kyllä niele..Toivottaisin tämän naapurin vaikka hornan tuuttiin asumaan..
No kannattaisi varmaankin tehdä valitus taloyhtiön hallitukselle jos kerta on metelöity hiljaisuus-aikana, ei sen täällä itkeminen mitään auta :)
säännöstä? Mihinkään vuorokauden aikaan ei saa tuottaa tarpeetonta häiriötä naapureilleen. Kovalla karaokelaitetta pitävä tuottaa häiriöitä naapureilleen ja se on KIELLETTYÄ. Muuttakoon he siihen omakotitaloon sinne periferiaan laulamaan nuotin vierestä, ei tarvitse kiusata muita asukkaita huonolla musiikkimaullaan, tuskinpa nuotin vierestä laulava tietää edes mikä on hyvää musiikkia, ja naapuri tuskinpa tahtoo kuulla sitä nuotilleen laulettuakaan. Itse en ainakaan välitä kuunnella mitään mökää naapurista. Saati sitten karaokea, ne laitteet kuuluukin ihan muualle kuin kerrostaloihin jos niitä ei osaa pitää sellaisilla voluumeilla joka ei naapureihin kuulu.
en ole kuullut...
Ei auta ei, mutta tulipahan purettua!! Huom; kirjoitinkin , että ens kertaa en niele, se on vissi!!