Mitä kannattaa tarjota?

tässä taloustilanteessa?

Pyynti 145 000 e, uudenveroinen 60-neliöinen kaksio, sauna lasitettu parveke, muutaman vuoden vanha talo pikkukaupungin keskustassa.

Asunto ollut myynnissä kesästä saakka tuohon samaan hintaan. Nykyisillä asukkailla kiire pois.
8665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sen verran kuin sinulla on varaa.

Jos rahaa on 8 euroa, tarjoa se.

Kauppa ei synny, mutta voit elvistellä täällä tarjouksellasi.

Jos taas tarjoat enemmän kuin varasi ovat, eli käypää hintaa, joudut korvauksiin kun huomataan että tarjouksesi takana oli vain Monopoly-rahaa.

Äänestä
  • kuules Ville. Se on virtualirahaa se kun luulee että taskussa on kuplahinnan arvosta rahnaa,mutta ei ole myynyt sitä tönöä.

    Kyllä sulla oikeensuuntaiset pelit on mitä pelaat,MUTTA olisi pitänyt opetella sillä leikkirahalla ja ostoilla pikkasen aiemmin.Harmi.

    Äänestä

... Jos tuollaisen 80000 euroa tarjoat, niin tuskin tulet maksaneeksi pahaa ylihintaa.

Äänestä
  • Kai luetaan pikkukaupungiksi, jos vähän alle 70 000 asukasta?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Kai luetaan pikkukaupungiksi, jos vähän alle 70 000 asukasta?

    Tuo on Suomessa vähän siinä ja siinä, onko vielä pikkukaupunki. Pyyntihinta on kuitenkin ihan liian kova. Kannattaa suhteuttaa se vuokratasoon. Yli sataatonnia en itse maksaisi, vaikka kaupungissa olisikin runsaasti työpaikkoja tarjolla.

    Äänestä

Sanoisin 80-90 000 euroa jos ei vuokratontilla. Tee ite lopullinen päätös.

Äänestä

No en siis tiedä missä tuo on, mutta jos se olisi Espoossa niin voisin tarjota 120.000, jos se on jossain yliopistopikkukaupungissa niin tiputtaisin tarjouksen 80.000 euroon. Jos vielä pienempi pikkukaupunki niin kokeilisin vähän alempaa.

Äänestä

ei yhtään enempää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tästä kämpästä kirjoitti:

tässä taloustilanteessa?

Pyynti 145 000 e, uudenveroinen 60-neliöinen kaksio, sauna lasitettu parveke, muutaman vuoden vanha talo pikkukaupungin keskustassa.

Asunto ollut myynnissä kesästä saakka tuohon samaan hintaan. Nykyisillä asukkailla kiire pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu