Tatuointiliikkeita Dublinissa.

Sira**

Onko tietoa dublinin alueella olevista tatskaliikkeista, siis missa kannattaa kayda ja onko miten hygieenisia paikkoja. onko edullisempaa kuin suomessa. ? kiitos etukateen. :)

2

910

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muutama liike

      Olin viime kuussa Dublinissa ja ainakin Temple Barin alueella Fleet streetillä oli muutama tatska liike. Hintatasosta en tiedä kun en käynyt liikkeissä sisällä, mutta niissä oli isot ikkunat kadulle ja kyllä niissä jotain porukkaakin näytti olevan. Hintataso Dublinissa on sellainen, että veikkaisin että voi olla tatuoinnin ottaminen aikas lailla saman hintaista kuin Suomessa.

    • Wilmuska

      Hygienia on yhtä hyvää tasoa kuin Suomessa mutta maassa on mrsa-ongelma joten harkita kannattaa. Myös tuossa Stephen´s Greenin shopparissa Graftonilla on yläkerrassa siisti lävistys- ja tatskaliike. Hinnat aivan samat kuin Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe