Tatuointiliikkeita Dublinissa.

Onko tietoa dublinin alueella olevista tatskaliikkeista, siis missa kannattaa kayda ja onko miten hygieenisia paikkoja. onko edullisempaa kuin suomessa. ? kiitos etukateen. :)
2955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olin viime kuussa Dublinissa ja ainakin Temple Barin alueella Fleet streetillä oli muutama tatska liike. Hintatasosta en tiedä kun en käynyt liikkeissä sisällä, mutta niissä oli isot ikkunat kadulle ja kyllä niissä jotain porukkaakin näytti olevan. Hintataso Dublinissa on sellainen, että veikkaisin että voi olla tatuoinnin ottaminen aikas lailla saman hintaista kuin Suomessa.

Äänestä

Hygienia on yhtä hyvää tasoa kuin Suomessa mutta maassa on mrsa-ongelma joten harkita kannattaa. Myös tuossa Stephen´s Greenin shopparissa Graftonilla on yläkerrassa siisti lävistys- ja tatskaliike. Hinnat aivan samat kuin Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sira** kirjoitti:

Onko tietoa dublinin alueella olevista tatskaliikkeista, siis missa kannattaa kayda ja onko miten hygieenisia paikkoja. onko edullisempaa kuin suomessa. ? kiitos etukateen. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu