PDF

Kuinka saa PDF-tiedoston sivujen avautumaan kuin selaisi kirjaa eli EI tarvitsisi skrollata ylä-ala-suunnassa. Onko tämä mahdollista? En hyväksy vastaukseksi, että tulosta PDF-tiedosto paperille ja kääntele sitten. Jos jollain on hajua asiasta niin ole ystävällinen ja valista minua.
6232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pgdn ja pgup näppäimet koneesta jos skrollaamaan joudut?

Äänestä
  • Tarkoitan lähinnä visuaalisesti, että voiko saada ne pdf-sivut kääntymään kuin kirjan lehdet??

    Äänestä

  • arvon herrat ja rouvat kirjoitti:

    Tarkoitan lähinnä visuaalisesti, että voiko saada ne pdf-sivut kääntymään kuin kirjan lehdet??

    kyljelleen.

    Äänestä

ohjelmissa joita on vastaan tullut tuollainen
on ihan vakiona.
Tutustupa vähän paremmin omasi ominaisuuksiin.

Äänestä
  • Kas kun tuo kuvasto ei ole PDF, vaan Flash. :)

    Flash toimii, jos toimii tasan kuten sen ohjelmoija on koodannut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


te tietäjät, druidit, kertokaa kirjoitti:

Kuinka saa PDF-tiedoston sivujen avautumaan kuin selaisi kirjaa eli EI tarvitsisi skrollata ylä-ala-suunnassa. Onko tämä mahdollista? En hyväksy vastaukseksi, että tulosta PDF-tiedosto paperille ja kääntele sitten. Jos jollain on hajua asiasta niin ole ystävällinen ja valista minua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu