bolognese koira =)

tietääx kukaa täst rodust mitää?
jos tietää ni ois kiva jos pistäisit jotai tietoo
täst rodusta :)
iso kiitos vastanneille
71909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

minulla oli bolognese narttu hoidossa 1½ vuotta.
energinen pakkaus!! helppo koulutettava ja
erittäin seurallinen. pitää toisista koirista.
ainoa miinus on talvella kun lumi takertuu
jalkakarvoihin.niin ja agilityynkin niistä on,
nimittäin nopeutta ja ponnistusvoimaa riittää!!
suosittelen!

Äänestä

Hei!
Kun isosiskoni muutti omaan asuntoon ja lähti opiskelemaan, hän päätti vähän ajan päästä hankkia koiran. Bolognese tais olla sit se oikee rotu ;)
Kahden vuoden päästä minullakin alkoi oma elämä, muutin omaan asuntoon ja lähdin opiskelemaan. Sain hoitaa siskoni bolognesea (Nuppu) aina silloin tällöin. Voi miten se oli ihanaa. Heti kun pääsin "töihin" ja rahaa tuli hiukan lisää hankin ensimmäisen bologneseni. Tällä hetkellä opiskelen ja olen 21 vuotias. Rahaa näin opiskelijalla vois tietenkin olla enemmän mutta töiden ohella rahaa tulee ja vanhemmat auttavat AINA! Ja poikaystävä kans ;)) tällä hetkellä omistan kaksi bolognesea..ihania mustikoita ;)) turkki ei oo helpoimmasta päästä mut kyllä se on sen arvoista!

Äänestä

Moikka!
Voin kertoa omasta kokemuksesta bolognesesta, sillä minulla on 1v 3kk vanha bolognese uros.
Se on todella iloinen, älykäs ja ystävällinen koira, mutta osaa joskus kyllä heittäytyä itsepäiseksikin.
Meidän bolognese oli helppo kouluttaa, ja se ei oli hyvinkään äänekäs.
Mukavia veijaria ne bologneset on, mutta tosi harvinaisia.
Olen todella tyytyväinen koiraamme!! : )

Äänestä
  • olisin kiinnostunut tästä koira rodusta erittäin paljon joten kaikk tieto kelpaisi, haluaisin tietää myös että onko Bolognese soveltuva kerrostaloon? haukkuuko miten plajon? miten pärjää toisten koirien kanssa? meillä on tällä hetkellä 3 kiinanharjakoiraa. kiitos kaikille jotka vastaavat ja antavat tietoa =)

    Äänestä

apuvvaa!!
haluaisin bolognese koiran pennun... mistä niitä voi hankkia??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku* kirjoitti:

tietääx kukaa täst rodust mitää?
jos tietää ni ois kiva jos pistäisit jotai tietoo
täst rodusta :)
iso kiitos vastanneille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu