Ontelolaatassa käyntireikä rossipohjaan.
Mistä löydän tähän sopivan lattialuukun ja saako niitä valmiiksi lämpöeristettyinä?
Lattialuukku
mistä?
1
827
Vastaukset
- sutta tee
Miksi laitat lattiaan käyntiaukon, sokkelielementtiin aukko kuuluu tehdä ja kulku ulkokautta. Syyt tähän. Lattiaan tulevaa luukkua ei saa tiiviiksi ja kuluu paljon työtunteja saada siitä siistin näköinen. Lattia on kylmä tästä kohdasta. Mutta tärkein asia on että luukun pitää olla tiivis, muuten ilmanvaihtolaite imee talon alta ilmaa sisälle ja se taas ei ole kovin hyvä asia. Talon alla ilmassa on aina erilaisia migrobeja. Hyvä mies mieti vielä ennen kuin teet sutta. Ota ansion sementtivalimolta elementit niin luukku sokkelielementtiin ei ole ongelma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1033121GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431167- 831142
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja521055Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!32997- 67868
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39852- 53847
- 44832
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24801