Pentti KIPPAS

4784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

rekkakuski, auto lähti luisuun LOIVASSA kaarteessa ja kaatui. - No, näitähän sattuu päivittäin useita kesät/talvet, tumpeloiden takia on tiet suljettu niin, ettei Suomessa enää pääse liikkumaan, kuin lentokoneill ja laivoilla.
Jununilla ei pääse, kun tasoristeyksetkin on tukossa kuormureista. Turha alkaa kuskien vittuilla, tiedätte itsekin, että tämä on totta.

Äänestä
  • Oletko muuten ajanut kyseistä tietä? Minä ajoin 3.12.08 Keuruulta Karstulaan, ei ole kovin häävi polku ja jos vielä on talvikelit. (Kapea,mutkainen,painautumia ja muita mielenkiintoisia asioita)
    Käy ajamassa vaikka henkilöautolla jossa on asuntovaunu perässä tämä tie, silloin kun on jääpolannetta ja asteita plussan puolella.

    Äänestä

  • Pena???? kirjoitti:

    Oletko muuten ajanut kyseistä tietä? Minä ajoin 3.12.08 Keuruulta Karstulaan, ei ole kovin häävi polku ja jos vielä on talvikelit. (Kapea,mutkainen,painautumia ja muita mielenkiintoisia asioita)
    Käy ajamassa vaikka henkilöautolla jossa on asuntovaunu perässä tämä tie, silloin kun on jääpolannetta ja asteita plussan puolella.

    Joo, ite ajelen raskaalla kalustolla tossa viikottain ja paikotellen aika huonoa tietä, varsinkin tossa Väätäiskylän kohdilla, pari mutkaa tulee aika äkkiä, jos vähänkin liikaa nopeutta. Ei sillä että, ton haaverin vois pelkän tien piikkiin pistää.

    Äänestä

  • mvvmvv kirjoitti:

    Joo, ite ajelen raskaalla kalustolla tossa viikottain ja paikotellen aika huonoa tietä, varsinkin tossa Väätäiskylän kohdilla, pari mutkaa tulee aika äkkiä, jos vähänkin liikaa nopeutta. Ei sillä että, ton haaverin vois pelkän tien piikkiin pistää.

    ei mopoautolla saa vetää vaunua

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jällleeen kirjoitti:

http://www.suurkeuruu.fi/cs/Satellite?c=AMArticle_C&childpagename=SKE_newssite/AMLayout&cid=1194608677487&p=1192553718641&packedargs=packedargs=sectionpage=sivupohja_Uutiset&assetname=Turverekka kaatui Multialla&pagename=SKEWrapper

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu