Paikat uusjakoon

Pitääkö paikkansa, että kaikkien on haettava uudestaan työpaikkojansa, mikäli haluavat työskennellä Kaukopäässä? Taitaa olla työnantajalla tarkoitus tehdä jotain täyspuhdistusta.
71887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on pisteytetty arvaappa miksi

Äänestä

lähellä huuda vain marko

Äänestä

Anteeksi, mutta mitä tässä nyt tarkoitetaan???? T: konttorissa sata vuotta ollut vittupää, joka aina muistanut perseet nuolla.

Äänestä
  • ollut siitä perseen nuolennasta. Mitä enempi nulit, sitä enempi sait raataa ja tehdä muidenkin hommat ja lopuksi saat kenkää. Kannattiko????

    Äänestä

niin mene.. Karhulan porukoille tulee noutaja, sehän on selvä ja lopetettavien konelinjojen porukoilla on vetelät housussa jos eivät löydä muilta osastoilta paikkoja.. ottaen huomioon tietysti että piiska piiskaa ensiksi nuo eläköityvät ihmiset.. Tammikuussa esimiehet kertovat jokaiselle henk.koht tarvitsevatko he enään juuri sinun palveluitasi.. varmasti etnistä puhdistamistakin tapahtuu joissain osastoissa.. jännittää jo valmiiks :)

Äänestä

Mites ne velkatalot nyt maksetaan? HAH HAH HAAAAA

Äänestä
  • Tähän viestiin on kiteytynyt imatralainen ajattelumalli hyvin pitkälle. Helvetin surullista, mutta vastaan silti että rahalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


StoraEnsossa kirjoitti:

Pitääkö paikkansa, että kaikkien on haettava uudestaan työpaikkojansa, mikäli haluavat työskennellä Kaukopäässä? Taitaa olla työnantajalla tarkoitus tehdä jotain täyspuhdistusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu