Eilat ja Jerusalem?

kysymysss

hei kauanko kestää eilatista jerusalemiin bussilla? mitä maksaa? entä vuokra-autolla, mitä se maksaa? matkan aika on niin lyhyt että ei ole kiva jos kestää niin kauan että menee loma vain matkatessa, mutta jerusalemissa pitää käydä :)

1

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotiutunut

      Jerusalemiin pääsee kyllä vaivattomasti bussilla. Niitä lähtee aamu seittämältä kolmen tunnin välein muistaakseni kolme-neljä vuoroa päivässä. Hintakaan ei päätä huimaa mennen tulle vähän yli parikymmentä euroa. Aikaa vain menee reilu neljä tuntia yhteen suuntaan. Itse kävin Kuolleella Merellä ja sekin oli jo aika matka. Kaikki on kuitenkin asenteesta kiinni. Tiedän että jokuset menee bussilla ja tulee Tel Avivin kautta lentäen takaisin Eilatin kentälle. Vähän kalliinpi, mutta sitten on aikaa enemmän Jerusalemissa, jos aikoo reissusta selvitä yhden vuorokauden sisällä.

      Vuokra-auto on on ilman kilometri rajoitteita 170 dollarin paikkeilla vuorokausi (riippuen vuokraamoista, joita Eilatin keskustassa pari-kolme). Vuokraaminen ok. Se miten, Jerusalemissa löytää parkkipaikkaa on taas ehkä oma haasteensa. Muuten varmaan vuokra-auto hyvä vaihtoehto, varsinkin jos porukalla liikenteessä.

      Eipä muuta kuin menoksi ja hyvää matkaa!!!!!! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2234
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      884
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      831
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      118
      819
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      753
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe