Porottomat

Aivan samanlaisesta KIIHKOSTA näkyy olevan kysymys.
(EVR = kettutytöt)

heippa ja hyvää itsenäisyyspäivää meille kaikille!
4790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin otamma samanlaiset otteet käyttöön

yhtenä joukkona poroja tappamaan ..........

Äänestä
  • "yhtenä joukkona poroja tappamaan .........."
    juuri siitä on kyse: kiilusilmäistä sakkia.    

    Äänestä

porosi luontoa sotkemaan

Äänestä

Poroton on yleensä maanomistaja, joka ei harrasta toisen omaisuuden tuhoamista kuten poromiehet ja kettutytöt toimillaan tekevät. Porotonta ei voi verrata evr:ään. Poromiehet ovat lähempänä EVR:n toimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


= EVR kirjoitti:

Aivan samanlaisesta KIIHKOSTA näkyy olevan kysymys.
(EVR = kettutytöt)

heippa ja hyvää itsenäisyyspäivää meille kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu