Ostettiin uus eka passatti 2006. Ensin menin jarrut, sitten alko käyntiongelmat. Huolto ei puuttunut huomautuksista huolimatta. Tuli koneeseen pahempi vaurio. Syyksi seliteltiin vettä männän päällä (emme harrasta autosukellusta) ja loppujen lopuksi vika löytyi polttoainepumpusta. Siellä se oli alun perin. Ja onnistuivat venyttelemään asiaa niin pitkään että takuut menivät umpeen, joten nahoissaan on kärsittävä. Koska kyseessä oli esittelyauto, ei kukaan vastaa myöskään jälkikäteen. Siis ihan paska juttu. Kannattaa vakavasti harkita jos meinaa passatin ostaa, auto on hyvä mutta tämä ryhmä joka sitä myy on täys mätä ! Harkitsemme vakavasti paluuta toyota laatuun.
pettynyt
passatisti
162186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Selvä PROVO. Ei kannata kommentoida tämän jälkeen, jos vaikka lopettaisi.... tuskin toivoa, sillä on tojohomo.
homoiksi, melkein yhtä huvittavaa kuin klonkkarin kutsuminen mukavaksi ja hiljaiseksi!
..viestini ei ollut provo vaan ihan totisinta totta. kyyti on kylmää täällä volkkariosastolla, myyjä ei vastaa mistään. ollaan kyllä yhteydessä kuluttaja-asiamieheenkin tässä kunhan aika on kypsä (myyjä vaivautuu vastaamaan palautteeseen....)
passatti on paras auto mikä meillä on tähän asti ollut...tähän asti ollut. mutta harmittaa....
Vastaus:
http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category=95&conference=4500000000001058&posting=22000000039907012
Passatti.
Takuuaikana tehdyt isommat korjaukset:
Turbo vaihdettu, takaovien lukot vaihdettu, takaluukku maalattu uudelleen.
on toisinaan paljon toivomista. Eivät kaikki ongelmakuvaukset ole provoja, vaan ihan oikeita asioita!
voi pitää paikkaansa, jos olet käynyt takuu aikana ilmoittamassa VW:n viasta, ja hajoaa samasta syystä niin ei ole takuu loppunut. Paskaa puhut. Samoin kuluttajasuoja on päällä takuun jälkeenkin. Kyllä se on toyotassakin sama kuluttajasuoja, kun muissakin merkeissä
Myyjältä ei poistu virhevastuu takuun päätyttyä.
Autotalo Laakkosen kanssa?
Kuulostaa ainankin Laakkosen touhulta.
Vaikka oottekin hoitanut asianne päin p.tä (jokainen tietää, että takuu aikana merkkiliikkeen on hoidettava takuu asiat kuntoon ((ja silti vaikka takuuaika mennyt umpeen kun vaan viat ilmoitettu ennen takuuajan päättymistä ))) niin passatit on silti huonoja romuja "akvaario", "nivelrikko", "lumiukko" ja pirun kallis auto. Hitler oli hullu natsi, ja hänen takiaan maailmassa on kaiken pahanlisäksi myös vw.
hanki apua mielenterveysongelmaasi ellei hoito ole jo päällä.
Veit sanat suustani. niin naulankantaan kuin siihen voi osua.
V70 kirjoitin asiaa. passatit on ed. mainittuja romuja ja hitler oli hullu, mutta V70 nimimerkistä voisi päätellä volvo taustasta ja ne vasta romuja on.
Mulla on menossa kuudes VW ja olen erittäin tyytyväinen Aadolffin luomukseen ja aion pysyä uskollisena ko merkille!!! Joskus on jotain pientä sanomista ollu mutta aina on Laakkosella homma hoitunu takuuseen, sijaisautonkin ovat antaneet ja vieläpä pyytämättä.
Eipähän ole merkinvaihto tullut mieleen, kun vanhemmalla ollaan ajeltu 430tkm eikä ole remontteja tarvinnut tehdä. Jakoremminvaihdot ajallaan ja öljynvaihdot, niin aivan ongelmaton peli, kilometrit lisääntyy edelleen joka päivä. Uudemmalla C3 ajettu vain 60tkm mutta siihen on pitänyt ne oljyt vaihtaa eikäpä muuta ole ilmennyt. Ehkä poikkeus VW sattuneet samalle omistajalle?? Empä oikein siihen usko.Hinta / laatu kohdallaan !! ??
Montako palloniveltä olet vaihtanut V70:een ? ;)