EasyJetin uusi kesäaikataulu antaa nyt paremmat edellytykset vaihtoyhteyksiin mm. Espanjaan ja Portugaliin. Haluan Lissaboniin, mutta riittäkö vajaat 2 tuntia Gatwickissa vaihtoon?
Tässä aikataulu:
HEL - LGW 13:50 - 14:55
LGW - LIS 16:45 - 19:20
Pelkään vain, ettei se riitä. Toinen vaihtoehto on odottaa iltalentoa Faroon (18:15 - 21:05), tutustua etelärannikkoon ja vasta myöhemmin mennä Lissaboniin junalla.
Gatwick - lennonvaihto
2
483
Vastaukset
- halpamatkailija
Jos jatkat easyjetillä, niin seuraavan lennon check-in menee kiinni 40min ennen lähtöä. Kannattaa myös huomioida se, kummasta terminaalista lennot lähtevät (North/South).
Periaatteessa pitäisi ehtiä, mutta voi mennä tiukaksi jos tulee viivytyksiä. Nyrkkisääntönä kannattaa antaa itselleen aikaa 2 tuntia lentojen välillä. Kokeilemalla selviää :) Silloin ei tarvitse roikkua hihnoilla ja tekemällä OnLineCheckIn voit marssia lippusi kanssa suoraan turvatarkastukseen välittämättä lähtötiskin aikarajoista. Silloin riittää portin sulkuaika mahdollinen jono turvatarkastuksessa. Suosittelen. Säästät jopa tuliaiskrääsässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792178
- 951996
- 541906
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291349