Gatwick - lennonvaihto

easyJet

EasyJetin uusi kesäaikataulu antaa nyt paremmat edellytykset vaihtoyhteyksiin mm. Espanjaan ja Portugaliin. Haluan Lissaboniin, mutta riittäkö vajaat 2 tuntia Gatwickissa vaihtoon?

Tässä aikataulu:
HEL - LGW 13:50 - 14:55
LGW - LIS 16:45 - 19:20

Pelkään vain, ettei se riitä. Toinen vaihtoehto on odottaa iltalentoa Faroon (18:15 - 21:05), tutustua etelärannikkoon ja vasta myöhemmin mennä Lissaboniin junalla.

2

512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halpamatkailija

      Jos jatkat easyjetillä, niin seuraavan lennon check-in menee kiinni 40min ennen lähtöä. Kannattaa myös huomioida se, kummasta terminaalista lennot lähtevät (North/South).

      Periaatteessa pitäisi ehtiä, mutta voi mennä tiukaksi jos tulee viivytyksiä. Nyrkkisääntönä kannattaa antaa itselleen aikaa 2 tuntia lentojen välillä. Kokeilemalla selviää :)

    • Silloin ei tarvitse roikkua hihnoilla ja tekemällä OnLineCheckIn voit marssia lippusi kanssa suoraan turvatarkastukseen välittämättä lähtötiskin aikarajoista. Silloin riittää portin sulkuaika mahdollinen jono turvatarkastuksessa. Suosittelen. Säästät jopa tuliaiskrääsässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe