Piilokaljoilla varastossa

tänään olen kohta

neljä pulloa juonut krapulaan ja olen kuin selväpäinen mutta tärinätön henkilö. Jos muilla on samatilanne, niin muistakaa aina jemmata olutta tai viinaa varastoon. Ei sitä kukaan huomaa kun ryypyllä käy, ja muistakaa ettette päidy.

6

417

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä idea

      toi varastointi. Mä olen joutunut tänän jo 2 kertaa hakemaan satsin kun en ollut varastoinut. Juomista en piilottele keneltäkään.

    • kyllikkiky

      > ja olen kuin selväpäinen mutta tärinätön

      täriseksäää si selvänä?

    • hajua

      Voit tosiaan olla kuin selväpäinen mutta haiset vanhalta ja uudelta viinalta todennäköisesti törkieästi. Eli ota se huomioon. Tiedän sen itse, olen vuosikaudet peitellyt juomistani ja juonut piilossa mutta kyllä sen jotenkin kaikki on saaneet tietää.

    • tai muutoin kanssasi usein tekemisiin joutuva tietää piilokaljoittelustasi. Toistuvat piipahtamisesi jossakin pannaan merkille ja aihekin tiedetään; et uskokaan kuinka näkyvää se on.

      • Kalle.

        Ihmisen silmä on yllättävän tarkka havainnoimaan toisessa äänen muutokset, silmien ja kasvojen olemuksen.
        Yleensä kaikki sala- ja piilopulloilijat vilpittömästi luulevat itsestään, että eihän minusta mitään huomaa, mutta kyllä vaan huomaa.


      • huomataan
        Kalle. kirjoitti:

        Ihmisen silmä on yllättävän tarkka havainnoimaan toisessa äänen muutokset, silmien ja kasvojen olemuksen.
        Yleensä kaikki sala- ja piilopulloilijat vilpittömästi luulevat itsestään, että eihän minusta mitään huomaa, mutta kyllä vaan huomaa.

        isäni aikoinaan joi piilossa ja luuli tekevänsä sen hyvin, kaikki vaan tiesivät missä mennään. Itse en edes yritä salailla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      36
      1725
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      90
      1005
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      291
      852
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      75
      780
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      267
      751
    6. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      45
      735
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      694
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      645
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      59
      608
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      603
    Aihe