Kiva yllätys

Päivitin Foxin ja samalla hävisi kirjanmerkeistä tärkeitä sivuja joita olin sinne työläästi laittanut. Olin myös kopioinut kirjanmerkit muistitikulle mutta sinne ei ollut mennyt kaikki?? miksiköhän??
Nyt on kova homma että löydän taas ne kaikki tärkeät sivut.
Sen opin etten ainakaan enää päivitä Mozillaa
10659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

löytyy backuppia useammalta päivältä.

Äänestä
  • Ja missähän tollainen profiilikansio on???

    Äänestä

  • !"#¤%&/()= kirjoitti:

    Ja missähän tollainen profiilikansio on???

    Windows Vista     C:\Users\käyttäjätunnus\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ tai %AppData%\Roaming\Mozilla\Firefox\

    Windows XP/2000    %AppData%\Mozilla\Firefox\Profiles\merkkijono.default\, missä merkkijono on kahdeksan merkin pituinen satunnainen merkkijono. Vaihtoehtoisesti siirry kansioon C:\Documents and Settings\käyttäjätunnus\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ ja valitse haluamasi profiili.

    Windows 95/98/Me    C:\WINDOWS\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxxx.default\

    Mac OS X    ~/Library/Application Support/Firefox/Profiles/xxxxxxxx.default/

    Linux    ~/.mozilla/firefox/xxxxxxxx.default

    Äänestä

  • !"#¤%&/()= kirjoitti:

    Ja missähän tollainen profiilikansio on???

    takana kerrotaan...

    Äänestä

Poistin version 3.0.4 ja palautin version 2.0-2.0.0. Kirjanmerkit tuli takasin. Vanha on paljon selkeämpi kuin uusi.

Äänestä
  • Tuntuu siltä että aina kun tulee uusi päivitys mihin tahansa niin huonompaan suuntaan mennään.

    Äänestä

  • on tää vaikeeta kirjoitti:

    Tuntuu siltä että aina kun tulee uusi päivitys mihin tahansa niin huonompaan suuntaan mennään.

    Eli et vain osaa. Toimi vain annettujen ohjeiden mukaan, niin opit osaamaan.

    Äänestä

Tiedosto > Tuo >

Avauruu kyselyikkuna jonka otsikossa lukee: Ohjattu profiilin tuonti.
Tuo asetukset, kirjanmerkit, sivuhistoria, salasanat ja muut tiedot ohjelmista:

.Microsoft Internet Explorer
.Netscape tai Moxilla
.Opera

Valitset vain haluamasi vaihtoehdon ja haet sieltä.

Avot. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!"#¤%&/()=? kirjoitti:

Päivitin Foxin ja samalla hävisi kirjanmerkeistä tärkeitä sivuja joita olin sinne työläästi laittanut. Olin myös kopioinut kirjanmerkit muistitikulle mutta sinne ei ollut mennyt kaikki?? miksiköhän??
Nyt on kova homma että löydän taas ne kaikki tärkeät sivut.
Sen opin etten ainakaan enää päivitä Mozillaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu