Vilkaiskaas tätä
http://www.youtube.com/watch?v=_O-_r2v8SEg
Kuitusen pallit
8
1393
Vastaukset
- patalimilli
Kyllä se Virpin perinteisen hiihto on sitte käsittämättömän helpon näköistä sillon kun kaikki on kohdallaan. Taitaa olla lähes täydellinen pertsahiihdon tekniikka. Ja palli taitaa tulla......
- jts-1
kaunista ja teknisesti täys kymppi..tulee mieleen M-L-H hiihto..hyvin paljo yhtäläisyyttä..pitkä liuku ja voima käytetään vain eteenpäin menemiseen!
esim.norski Johaug tikkaa kuin ompelukone..joillain keleillä ja rataprofiililla energiaa kuluu hirveesti hukkaan..kyllä Virpi on kova luu tänätalvena..niin ainakin toivon! - hiihdonohj
jts-1 kirjoitti:
kaunista ja teknisesti täys kymppi..tulee mieleen M-L-H hiihto..hyvin paljo yhtäläisyyttä..pitkä liuku ja voima käytetään vain eteenpäin menemiseen!
esim.norski Johaug tikkaa kuin ompelukone..joillain keleillä ja rataprofiililla energiaa kuluu hirveesti hukkaan..kyllä Virpi on kova luu tänätalvena..niin ainakin toivon!Olen täysin samaa mieltä sunkaas jts.
Telkkarista ei näe sitä kunnolla, miten kaunista ja teknisesti hyvää Virpin hiihto perinteisellä oikiasti onkaan. - parempi;-)
jts-1 kirjoitti:
kaunista ja teknisesti täys kymppi..tulee mieleen M-L-H hiihto..hyvin paljo yhtäläisyyttä..pitkä liuku ja voima käytetään vain eteenpäin menemiseen!
esim.norski Johaug tikkaa kuin ompelukone..joillain keleillä ja rataprofiililla energiaa kuluu hirveesti hukkaan..kyllä Virpi on kova luu tänätalvena..niin ainakin toivon!PARAS KAIKISTA,VIRPI,JES!
- humoristi,
jolla on myöskin sana hallussaan.
Kivasti huomasit tämän hauskan kommentin.- kuitunen suoma
Zip1 kirjoitti:
tulosruudussa Matti Hautamäki sanoi jotenkin että "kyllä se palli heilahtaa".
suomalaisia poikia suosi,antaa mielummin italialaisille.
- lääkäritäti 007
yksikiveksinen Zip1?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku655410Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti842717- 2742521
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362399Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191884Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2311581Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai551197Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131123- 881105
- 901096