kannattaako päivittää tämä kone blu-ray käyttöön eli kone on fs paketti jossa on amd athlon 64x2 3800 ,1gb muistia ja tavallinen express 1150 näytön ohjain ,mitä pitää hankkia .
blu-ray
otto78
3263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Monet hankkivat Blue Rayn PS3:lla.
Uusi kone. Ja otappa seuraavaksi kloonikone.
muisti kannattaa tuplata kahteen gigaan ja näytönohjain ainakin taytyy vaihtaa. Näytönohjaimessa tulee olla hdcp tuki, samoin näytössä ja näytön resoluutio pitää olla vähintään hd ready 1280*720 mutta mielummin fullhd tarkkuuteen pystyvä eli 1920*1080 tai käytännössä ne on yleensä 1920*1200, koska tietokone näytöissä joitakin poikkeuksia lukuunottamatta käytetään 16:9 kuvasuhteen sijaan 16:10
Ja tottakai se blu-ray asema.
Alla linkki jossa on esimerkkinä suhteellisen edullinen näytönohjain mutta silti tehoa riittää kevyesti teräväpiirron pyörittämiseen ja moneen muuhunkin vaikkapa kevyenpään pelaamiseen. Kannattaa huomioida että siinä on vain yksi DVI -liitin, toinen on analoginen vga -liitin.
http://www.multitronic.fi/index.php?prod=11140-02-20R