Rivitaloasunnot :
http://www.dime.net/etuovi/kanavat/hintakehitys.shtml
http://www.dime.net/etuovi/kanavat/hintakehitys.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olisikohan lopetetun varuskunnan pesutilattomat parakit myyty jollekin kiinteistöfirmalle könttähintaan, ei taida tuollaisissa paljon neliöhintaa tulla.
Eikös nämä ole pyyntihintoja ?
Toteutuneissa romahdus on varmasti suurempi.
Kuvitteltko saavasi muutamat eurosi venymään omaan asuntoon, jos oikein kovasti yrität täällä palstalla hypettää hintoja alas? Jatka vain vuokra-asumistasi. Ha haa!
T: Nokiamiljonääri
Nappulaa on, kun kesäälä myin taloni HYVÄÄN hintaan, kohta saan velattoman talon halvalla.
Käypäs kurkkaamassa tarkemmin sitä Turun asuntotarjontaa. Siellä on tarjolla huima määrä asumisoikeusasuntoja, joilla hinnaksi on laitettu vain asumisoikeusmaksu. Tuo tekijä väärentää tilaston ihan päin persettä. Normaalien omistusasuntojen hinnat ei tosiaan ole pudonneet mihinkään.
Asu sinä vaan vuokralla ja näe märkiä unia halvoista asunnoista.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet.asp?id=665689
Että se siitä.