Piilota passiiviset kuvakkeet

Win XP-Pro Käynistä-ominaisuudet-Tehtäväpalkki-ja täppä kohdassa Piilota passiiviset kuvakkeet "ei mitään vaikutusta toimintaan" .
Kuinka saan tuon toimintakuntoon?
4298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

passiivisia kuvakkeita jotta toimisi...

Äänestä
  • passiivisia kuvakkeita mutta ei vaan toimi.
    Ajoin spybotin läpi, se löysi yhden "smile örkin tms." jonka poistin,lisäksi ajoin AVG anti spywaren mutta se ei löytänyt mitään.
    Pohjalla koneessa on Spywareblaster customblockingilla ja virusturvaksi vaihdoin Avastin tilalle Avira PE:n maksullisen version. Suoritin lisäksi skannauksen Aviralla-ei löydöksiä. Apuja?

    Äänestä

se on täysin turha ja ns. "paha täppä".

Helposti seuraa että kun olet pitempään poissa
koneelta niin mitään ei oikein löydy kun
kaikki on piilotettu.

Äänestä
  • Palautuspisteestä aikaisempi toimiva sisään ja Spywareblasterin Customblockingiin lisäsin Spybotin löydöksen name: FunWebProducts {147A976F-EEE1-4377-8EA7-4716E4CDD239}.
    Nyt siis toimii, kiitokset avuista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimimaan ?... kirjoitti:

Win XP-Pro Käynistä-ominaisuudet-Tehtäväpalkki-ja täppä kohdassa Piilota passiiviset kuvakkeet "ei mitään vaikutusta toimintaan" .
Kuinka saan tuon toimintakuntoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu