Mitä muita keinoja on kuivien limakalvojen hoitoon? ONko joku kokeillut helokkiöljy- tai tyrniöljykapseleita emättimeen laitettuna??? Jotain paikallishoitoa tarttis, mutta Ovestinista sain aktivoitua alapään herpeksen monen vuoden jälkeen, joten sitä ei ainakaan enää voi käyttää!!?? Entäs joku muu emättimmeen laitettava paikallishoito, siis ei mitään järeää tai väkevää tököttiä. Sellaista jotenkin hoitavaa ja pehmentävää öljypohjaista. Mitä ehdotatte?
Ovestin ei sovi
6
1893
Vastaukset
- bella
Acon proteection cream,ihan hyvä.Toinen vois olla Ceridal intiimi oil.
- kummastakaan..
ei apua muuhun, kuin emättimen limakalvoille. Mulla ainakin virtsarakon limakalvot kärsivät pahiten kuivuudesta(jatkuva pissahätä kirvely ja paineen tuntu) ja siihen on auttanut reseptillä saatava Vagifem paikallishoito.
- Mitä tilalle_
kummastakaan.. kirjoitti:
ei apua muuhun, kuin emättimen limakalvoille. Mulla ainakin virtsarakon limakalvot kärsivät pahiten kuivuudesta(jatkuva pissahätä kirvely ja paineen tuntu) ja siihen on auttanut reseptillä saatava Vagifem paikallishoito.
Acon ja Ceridal taitaa olla sellaisia ulkopuolelle laitettavia. Tarvitsisin juuri sellaisen sisälle työnnettävän hoidon. Ei estrogeenipitoista. Ja se auttaisi noihin pissavaivoihinkin samalla. Olis hyvä jos noista olisi olemassa puikko tms. kun ei tuollaista voidetta saa sisälle millään.
- .....
on olemassa sellainen tuote kuin cicatridina-emätinpuikot. ei sisällä estrogeenia ja on hyvä. ainoa haitta korkea hinta , 10 kpl n.17 euroa. suosittelen kokeilla. itse sain kyseisestä tuotteesta apua mutta lopetin kun aloin käyttää ovestinia.
- ilman..
reseptiä saa myös Pausanol nimistä mietoa paikallishoitoa. Se voi sopia, vaikkei Ovestin sopinutkaan.
Itse olen miettinyt myös Karpalopuristeita. Mahtaisko vahvistaa virtsarakon limakalvoja. Karpalomehuja en voi juoda niiden happamuuden takia maha ei kestä, kun on muutenkin herkkä ja alkaa heti närästämään.
Emättimen limakalvojen kanssa ei oikeastaan ole ollut ongelmia, kun tarvittaessa käyttää liukastetta. Voi olla, että tyrniöljy ja kalaöljy, sekä oliiviöljy ovat auttaneet emättimen limakalvoja pysymään parempana, kun olen niitä säännöllisesti käyttänyt jo ainakin vuoden ajan.- Anonyymi00006UUSI
2x viikossa ovestin puikko sisuksiin. Saa Vv oireet pysyy aisoissa, ei ole aamuyön heräilyt. Sekä pari pv, vagisan puikko kuiviin limakalvot. Ei polttele limakalvot, ja kuivuus.
Pilates tai jooga päivä. omega tbl.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611149- 42881
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että319639Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114614- 51608
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 72542