Aurinkomatkojen hotelli, kertokaahan siellä
käyneet ko. hotellista plussat ja miinukset.
käyneet ko. hotellista plussat ja miinukset.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomalaisten kokemukset ovat varmasti ensisijaisia suomalaisille matkustajille. Jotkut saattavat kuitenkin hyötyä myös muiden kansallisuuksien kokemuksista, joita löytyy netistä runsaasti. Yksi sellainen lähde on Trip Advisor, www.tripadvisor.com.
Kokemuksia Girassolista löytyy osoitteesta http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g189167-d254077-r4498460-Hotel_Girassol-
Funchal_Madeira_Madeira_Islands.html#TOPC
Huomatkaa myös, että tällä palstalla on hakutoiminto sen yläosssa (Hae). Sillä löytyvät kaikki aikaisemmat viestiketjut vuodesta 2001 lähtien. Käyttämällä laajaa hakua voitte rajata pois epäolennaisia hakutuloksia. Tässä linkki yhteen aikaisempaan kokemukseen tältä palstalta: http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?advanced=1&all_words=girassol&some_words=&exclude_words=&conference=matkailu&poster=&sort=relevance&search_interval=fixed_interval&fixed_interval_time=0&sd=01&sm=01&sy=2001&ed=01&em=01&ey=2004&hpp=25
en löydä enää vajaa kaksi vuotta sittenkään kirjoittamaani madeirajuttua vaikka kuinka käytän hae-toimintoa. Uskomatonta mutta totta =/
Oletko yrittänyt laajalla haulla? Muistatko, mitä nimimerkkiä käytit kirjoittaessasi viestin? Oliko viestissäsi joku avainsana, joka erottuu ja jolla se helpommin löytyisi? Kenties jonkun hotellin tai ravintolan tai nähtävyyden nimi?
Itselläni on Girassolista ihan ok kokemus. Kelvollinen, ei mikään luksus mutta kaikki tarvittava löytyy. Sijainti on vähän ikävä, joudut aina ensimmäisenä ylittämään vilkkaasti liikennöidyn kadun.
Aamiaishuone on (tai oli 2 v sitten) ahdas, ainakin XL-miehelle, mutta aamiainen on runsas.
Olimme Girasolissa viime talvena. Huoneen saaminen kesti siivouksen takia tulopäivänä, mutta sen jälkeen henkilökunta kiikuttikin juoksujalkaa laukkumme suoraan huoneeseen kun ne tulivat ja siivooja toi ison lautasellisen hedelmiä. Aamiaisessa ei ollut mitään valittamista. Ahdastakaan ei ollut aamupalalla kun olimme yleensä liikkeellä heti kun aamiaistarjoilu alkoi.
Girasolin nettiyhteys oli aika usein poikki, mutta se ei kai ole mitenkään tavatonta.
Epäilen, että mieheni ensimmäinen ja ainoa Madeiralla saatu vatsatauti oli peräisin hotellin allasbaarista, missä nautimme välipalaa.