Luvallinen

Olipa hyvä, että ei ollut luvallinen ase, muuten olisi voinut käydä huonosti.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1623334
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aihetta sivuten, voisiko joku kertoa mikä oleellinen ero on, jos ihminen ammutaan kuoliaaksi luvallisella tai luvattomalla aseella?

Ainakin se uutisoinnissa ja oikeudenkäynneissä näyttää olen hyvin keskeinen asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luvaton. kirjoitti:

Olipa hyvä, että ei ollut luvallinen ase, muuten olisi voinut käydä huonosti.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1623334

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu