pahoipitely

Mitähän kertoo ihmisten ajatusmaailmasta se että, iloitaan jostakin pahoinpitelystä, vielä erittäin törkeästä sellaisesta. Uhrit saa kiittää onneaan että ovat ylipäänsä hengissä. Tuollainen mailalla hakkaaminen pitäisi luokitella jo tapon yritykseksi ja tuomio sen mukaan.
61583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä on todellakin järjen köyhyyttä ja erittäin typerää ja röyhkeätä, liian pitkälle menee tuollainen väkivaltaisuus,riitely, ei tuommoista pidä hyväksyä missään päin Kainuuta,Suomea,kyllä tuollaisista tappeluista,väkivalta tapahtumista täytyy antaa TOSI KOVAT TUOMIOT NIILLE HENKILÖILLE JOTKA TUOMMOISEEN SYYLLISTYVÄT,OVATPA HENKILÖT ULKOMAALAISIA TAI SUOMALAISIA,KAINUULAISIA.KYLLÄ VÄKIVALTAISET TAPAUKSET JA MUULLAISETKIN RÖYHKEÄT TAPAUKSET,HÄIRIKÖT, PITÄÄ LAITTAA VIRKAVALLALLA HETI KURIIN JA VASTUUSEEN,EI TÄLLÄISIA TAPAUKSIA PIDÄ KENENKÄÄN SALLIA,HYVÄKSYÄ.PS.Miksi Ihmiset ovat niin väkivaltaisia ja röyhkeitä,huonosti käyttäytyviä.

Äänestä

Muistelempa jo 60-70 luvun taitteelta kun Kaitaansalmen ja Tipasojan "pikkuisännät" tuli napikselle aina ladojen ja mossen peräkontit täynnä pesämailoja ojenteleen "etelän juippeja" jotta eivät vokottele heidän kylien tyttäriä...

Äänestä
  • kun miesten on lähdettävä rahan perään vieraaseen ympäristöön. Palkka kulutetaan mm. ravintoloissa: viinaa, laulua ... ja lopuksi tapellaan,jos ei saada naista. Turhaantuuhan sitä miehinen mies vähemmästäkin.
    Aivokapasiteetti on tehokäytössä, kun mietitään kuinka saisi muijan kellistettyä. Ruumiin kieli on kansainvälinen eikä alkukantainen miestyyppi henkeviä keskusteluja kaipaa, vaikka ei olisi kieliongelmaakaan. Keikkamiehiä kiinnostaa enemmäkin se mitä näkyy kaula-aukosta.
    Isolla osalla miehiä elämän sisältö kun on "syö,juo ja nai tai tappele". Ole mies!

    Äänestä

tuskin riittävää tuomiota saavat.eiköhän tuo valtiovalta ja nykykansa ole sellaisia että silitellään ulkomaalaisten päitä ja kehutaan saatana!!tuomioita kovemmaksi ja kuolemantuomio ensimmäistä kertaa pysyvästi suomenmaahan kovimmista rikoksista tai jokin pakkotyöleiri joka olisi maanpäällinen helvetti.näin säästetään paljon verorahoja jotta kansanedustajat voi nostaa taas palkkoja. kunnon tuomio kyllä pienentää rikoksia näin pienessä ja kohtuu rehellisessä kansassa.

Äänestä

komennusmiehet ???? ovat joka puolella Suomea tuottamassa kaikenlaista häiriötä. Ovat hyvin halukkaita tappelemaan.
Mutta ei se mitään, kohan suomalaiset hoksaavat. Heitä on aina useampi kimpassa. Suomalaiset kerätkää aina isompi porukka ja antakaan kunnolla selkään, jos eivät muuten opi.
Kun huomaatte virolaisten haastavan riitaa, kaikki paikalliset heti kimppaan ja piirittämään heitä.Saavat julkisesti turpaansa ja maininnan Eestin televisioon.

Äänestä
  • suomalainen mies on meleko rauhallinen ja pitkämielinen, mutta sitten....

    pitäs vaan saaha varmuus, mitä kansallisuutta mailapojat todella edusti, oisko kellään tietoa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lsdhglldf kirjoitti:

Mitähän kertoo ihmisten ajatusmaailmasta se että, iloitaan jostakin pahoinpitelystä, vielä erittäin törkeästä sellaisesta. Uhrit saa kiittää onneaan että ovat ylipäänsä hengissä. Tuollainen mailalla hakkaaminen pitäisi luokitella jo tapon yritykseksi ja tuomio sen mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu