Elikkä kun itse en Auraan eilen päässyt, niin oliko hyvä konsertti? Uusia lauluja ohjelmistossa? Tuominen varmaan säesti? Säestikö hyvin (niinkuin ennen)? Kertokaapa konserttitunnelmia siellä käyneet!
Mäkeläisen Joulukonsertti
Kyseliäs_tonttu
5862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ollu täälläkään väkeä niinkuin ei ollut Satulinnassakaan lauantaina.
Puuttuuko vetovoima???
väkeä.
Mikot vetivät konserttinsa erittäin ammattitaitoisesti ja erittäin! koskettavasti
Mielestäni lauantaina oli ihan mukavasti väkeä itsenisyyspäiväksi. Itsekin meinasimme mieheni kanssa jäädä kotiin linnan juhlia katsomaan mutta onneksi tuli lähdettyä, saimme nauttia kahdesta hyvästä tanssiorkesterista. Kinojake oli meille viraampi tapaus mutta ihan positiivinen yllätys. Mäkeläisen poppoo toimi kuten osasimme odottaakin, he soittivat mm. sambat, masurkat, hitaat valssit jo ennen Mikon lavalle nousua ja Mikko viimeisteli illan omalla osuudellaan. Hyvää musiikkia ja tyylikästä pukeutumista molemmilta bändeiltä itsenisyyspäivän kunniaksi.
Olin aurassa kuuntelemassa Mikkoa ja kyllä taas liikutuin kun mies vetelee NIIN tunteellisti ihanalla äänellä, että huh.. Ja poppoota oli paljon.
Oli kuulemma myös ollut seurahuoneella Tampereella hyvät fiilikset! Itse en jaksanut lähteä, kun olin edellisiltana ollut kuuntelemassa Juha Tapiota Iskelmäbaarissa. Siellä oli paikka ihan tupaten täynnä. Väkee paljon seisomassakin! Paikalliset tahot muuten ovat viestineet, että Juha Tapio onkovassa nousussa suosiossa!