Onko minulla enää mahdollisuuksia tulla raskaaksi ?
41 vuotta
Toinen toiveissa
4605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ota yhteys Lapsettomuuden hoitoon keskittyneisiin klinikoihin mikäli epäilet että aihetta on fyysisissä syissä eikä vain sopivan puolison puutteesta.
Minäkin saatoin pari kuukautta sitten erään 43-vuotiaan raskaaksi ja onnistui vielä ensimmäisellä yrittämällä, joten kyllä sinulla on ihan hyvät mahdollisuudet!
kun ei ala mummotauti. Olikohan vauva-lehti vai kaksi-plus jossa oli juttun naisesta joka löysi miehen 46v, mies 40v ja saivat vielä luomusti vauvan. Tämä oli siis molemmille ensimmäinen lapsi.
Hedelmällisyys on yksilöllistä.Tilastollisesti mahdollisuudet raskautua heikkenee huomattavasti 40 ikävuoden jälkeen.Niitäkin löytyy jotka luomusti raskautuu 50v.