Susien määrä on kasvanut räjähdysmäisesti, ja ne tuottavat merkittävää haittaa Suomen metsästäjille. Esimerkiksi jänismetsästys ajavalla koiralla on käytännössä mahdotonta, sillä aina on olemassa vaara siitä, että susi käy koiran kimppuun. http://www.adressit.com/susiavahemman
Suomen susikantaa
rajoitettava ADRESSI
17931
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Muista varata varakalsarit mukaan kun poistut homeisesta töllistäsi, kun kerran noin kauheasti pelottaa. Ei teille mammanpojille voi kuin naureskella. Sitä paitsi kaikki haitta mikä "metsästäjille" koituu, on vain hyvä asia. On nimittäin niin älyvapaata puuhaa että huhhahhei.
Pelko saa meidät salaamaan itsemme ja piileskelemään.
Puuhastelua
Kirjoittanut: naureskelija 8.12.2008 klo 14.22
Muista varata varakalsarit mukaan kun poistut homeisesta töllistäsi, kun kerran noin kauheasti pelottaa. Ei teille mammanpojille voi kuin naureskella. Sitä paitsi kaikki haitta mikä "metsästäjille" koituu, on vain hyvä asia. On nimittäin niin älyvapaata puuhaa että huhhahhei.
Huh huh,
Kirjoittanut: Suden ystävä 8.12.2008 klo 14.40
oisko sulla jo aika vähän tuuletella pölyttyneitä keuhkojasi ja hengittää välillä raikasta nykyajan ilmaa? Miten tuommosia dinosauruksia voi olla vielä olemassa? Naurettava tilastopelle.
johtopäätökseenhän apina hyvin herkästi ajautuu vajavaisissa aivoissaan.
Parempi siis olla hiljaa kuin purra omaan jalkaansa?
vaikka sukupuuttoon.
Joku delegaatio oli kertonut Venäjällä käydessään,että Suomessa suojellaan susia.Tähän venäläiset olivat kysyneet,että "vähänkö on Suomessa susia"?Lisäksi olivat nauraneet paskaiset päälle.
Kannatan ehdottomasti Venäjän susiensuojelupolitiikkaa!
ilman susiakin. Minun puolestani voisi pistää
orsille kuivumaan. No, sekin aika vielä koittaa.
Antaa mahdollisuus! Piskit pois metsästä juoksentelemasta. Jos metsästäjä ei itse jänistä kiinni saa niin olkoon saamati!
vaan susihysterian määrä on kasvanut räjähdysmäisesti. Nykyajan tyhmät hyvinvointi-ihmisporsaat pelkäävät tyhjää. Toki meitä fiksuja ajattelijoitakin on olemassa.
Ja mitä ruikutat "vaarasta", että susi käy koiran kimppuun. Jollekin jäniskoiralle on minun mielestäni pelkästään hienoa joutua suden raatelemaksi. Tässähän on kaksi hyvää seikkaa: Koira saa kunniakkaan kuoleman ja susi makoisan aterian. Metsästäjäapinan tunteista tässä tapauksessa on turha puhua, hän saa krokotiilin kyyneleistään huolimatta tarpeeksi nautintoa tappamisesta.
kiilusilmä sulla on lääkitys pielessä,ota yhteyttä lähimpään terveysasemaan!!!
oikea luonnon ystävä ajattelee, jotta on paljon hohdokkaampaa kuolla raateluhampaisiin kuin luotiin. Tätä ei tietystikään pelokas ihmisporsas voi käsittää.
syötän sut koiralleni..HAHAHAHAAAAA!!...meinaan jos ny viittii sua syyyä...voit nimittäin olla syömäkelvotonta jätettä.
kuuluu eläimelliseen mieleen.
ihan luonnollista että sinun kaltaisesi pedofiili pelkää koiria, todennäköisesti sinun perääsi onlaitettu koira jos toinenkin, kun olet ollut itseäsi toteuttamassa.
Apteekista lääkettä löyty. Toivottavasti löytyy teidän muiden tautiin.
Tv. Sivullinen.
Ihan oikeesti tarvitaan moninkertainen susimäärää maasamme ,että laji säilyy elinkelpoisena.Susista ei ole kellekkään mtään haittaa.Metsästäjänä kannatan lämpimästi susimäärän lisäämistä.Myös muiden suurpetojen määrrää pitää lisätä.
sait ekaluokan syyslukukaudelta?
Ainakin oikeinkirjoituksessa on vielä vähän petraamista...heh heh...
Kun susia esitän lisättäväksi,niin kirjoitusvirheetkin ,niin hyvässä esityksessä sallitaan. Tämä ei oe provo ,vaan hhahahhhaha totta