Paras kaveri pitkillä lenkeillä

on kyllä ehdotttomasti mp3-soitin. Eilenkin meni 40km perinteisellä tyylillä niin kuin ei mittään. Oli talven tähän mennessä pisin lenkki.

10

1334

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös hyvää musaa pitää olla

      Onko paikat kunnossa kauden kisoja varten?

      Olit vissiin syksyllä aika hajalla.

      • Jalka on sökönä vieläkin, mutta periksi en jumalauta anna. Lähipäivinä luvassa jalan ultraääni...


    • oot noin

      sairas,varmaankin hiihtänyt yläpään sekaisin kun korvissa soi.

    • mp3-musaa

      Kun joutuu/saa kuunnella töissä päivittäin kaikenlaista ränkytystä, lähtee ihan mielellään ulos ilman ylimääräisiä äänenlähteitä. Luonnon äänet, maisemat, luonnon seuraaminen, se on parasta mp3-musiikkia. :)

      • hiihtäjäkin

        En kyllä vapaaehtoisesti pistä korviini mitään ylimääräistä melua,aistin luontoa kaikilla mausteilla.Menisi hiihdosta maku kokonaan,jos
        se pilattaisiin kaiken maailman hömpöllä.


      • hiihtäjäkin kirjoitti:

        En kyllä vapaaehtoisesti pistä korviini mitään ylimääräistä melua,aistin luontoa kaikilla mausteilla.Menisi hiihdosta maku kokonaan,jos
        se pilattaisiin kaiken maailman hömpöllä.

        mutta millään taajaman laduilla ei mitään luonnon ääni-ihmeelisyyksiä kyllä kuulu. Eri juttu se on sitten metsän siimeksesessä tuolla kotikorvessa tai keväthangilla.


      • muita?
        Zip1 kirjoitti:

        mutta millään taajaman laduilla ei mitään luonnon ääni-ihmeelisyyksiä kyllä kuulu. Eri juttu se on sitten metsän siimeksesessä tuolla kotikorvessa tai keväthangilla.

        Noita mp3-liikkujia näkyy silloin tällöin, eikä heillä ole minkäänlaista hajua muista liikkujista.

        Miten on sinun laitasi? Havainnoitko ja otatko muutkin huomioon?


      • muita? kirjoitti:

        Noita mp3-liikkujia näkyy silloin tällöin, eikä heillä ole minkäänlaista hajua muista liikkujista.

        Miten on sinun laitasi? Havainnoitko ja otatko muutkin huomioon?

        Tässäkin yhtenä päivänä näin näädän. Sillon ei ollu mp3 mukana kun olinkin luonnossa. Luontoluonnossa enkä taajamameluladuilla.


    • rainhold

      Olen samaa mieltä parhaasta hiihtokaverista - se on iPod! Kestääkö muuten pakkasta noin pitemmän päälle? On kokemusta pakkaskestävyydestä aika vähän tämän iPodin suhteen. Edellinen kavari MD-soitin kyllä toimi hyvin pakkasellakin.

      Alkaa talvet olla sellaisia, että lunta on satunnaisesti (ainakin etelä-suomessa) ja hiihdettävät ladut supistuvat lyhyiksi lenkeiksi. Kun sahaa samaa 400m ympyrää, on mukavaa vaihtelua kun Rollarit luukuttaa kunnes Beatles tulee kehiin ennen Procol Harumia...

      • on ainakin tähän mennessä pelannu oikein hyvin, mutta eihän nyt vielä kovin rajuja pakkasia ole ollutkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1063
    2. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      808
    3. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      789
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      757
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      664
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      37
      643
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      13
      556
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      537
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      522
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      18
      512
    Aihe