.308win arvostelu tässä
kolminollakasiiii
8785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kyllä silloin osattiin ampua, ei tarvittu piekkaria kummempaa vehettä. G0r0hÖselle vinkiksi: tähtää ensin tähtää hyvin tarkkaan ja ammu vasta sit, silviisiin seon! _Itse ammuin parisyksyä takaperin metson .308:lla tehdasladatulla sakon rangella (8g) ja puun juureltahan se löyty
Kiitos videon tekijälle!
pitää olla ampujassa vikaa jos ei lintua saa 308lla hengiltä. hyvin sillä kuolee hirvetki ja joku onneton ei saa edes lintua. lintu kuolee hyvin pienemmälläkin aseella mutta ei tämä herra taida osata.
Joo kyllä .308:lla ja 7.62x73r:llä ammutut linnut
on löytyny puun alta.Mutta jotkus kauempaa ammuttaessa puun löytyminen on ollu vaikeampaa,kun linnun.
..100 m:iin, kunhan ampuu reikäpäällä rintaan ja luoti laajenee. Suolille kun ampuu,ei mikään kaliiperi riitä. Paitsi lyhyille matkoille, jos luodin lähtönopeus lähentelee 1000 m/s.
Vaikka kuvassa on hyvännäköonen pössykkä, niin jos ei osaa ampua niin juokseehan ne. Jos ammut "etuakselin" kohdalle, niin varmasti ei karkaa. Silloin kun kokemusta ja malttia oli vähemmän tahtoi se joskus karata.
aeka silleetä ja pimmeetä tyyppilöetä enimmäksee. Ee ensinkää älynystyröetä!
niin ei tarvitse minkäänlaisia aseita vaikkei osaakaan ampua. Vaan eiköhän ne poliisit kohta keräile pois.
Sinulla...
Kirjoittanut: k0rh0nen 31.12.2008 klo 22.43
Sinulla varmaankin on pokkaa tulla sanomaan tuo metsästystilanteessa?