Hieman asiallista tietoa, Kokkolan

* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain pulssi mitataan Richterin asteikolla.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi lehmää. Seuraavana päivänä paikalla satoi hampurilaisia.
* Useimmat ihmiset pelkäävät kuolemaa. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pitää häntä lupaavana tulokkaana.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei koskaan opi. Hän tietää jo kaiken.
* Hait eivät elä meressä, koska niillä on kidukset. Hait elävät meressä, koska Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi jalkapalloa. Se tunnetaan nykyisin Halleyn komeettana.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain päiväannos sisältää yleensä kilon rautanauloja. Ulos tulee tiettävästi rautalankaa.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kävi kusella, nyt sitä kutsutaan Baikaliksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ampui kerran lentokoneen taivaalta osoittamalla sitä sormellaan ja huutamalla ”BANG!”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on vanhempi kuin lohikäärme, koska hän synnytti lohikäärmeen jonkun muun vitusta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei myöskään tarvitse kelloa, koska hän päättää, kuinka paljon se on.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei nuku, hän odottaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on Jin ja Jang. Molemmat. Kunnes hän potkaisee niitä kierrepotkulla niskaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei lue kirjoja. Hän tietää jo kaiken.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suuttui häviöstä. Hän keksi jääkauden Uusiksen kiusaksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on niin nopea, että voi kiertää Maapallon ympäri ja tökätä itseään takaraivoon.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain katse parantaa AIDSin. Hän ei ikinä katso AIDSia sairastaviin. Ikinä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei murehdi maailman asioista. Hän päättää niistä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tilasi kerran Burger Kingissa Big Macin – ja sai sen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi hakea sinulle kuun taivaalta, muttei halua.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suoritti suomalaisen armeijapalveluksen kahdessa tunnissa.
* Muhammedia ei oikeasti ollut olemassa, se oli vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valepuvussa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja piirsi Muhammed-pilakuvat, koska Lähi-Idässä oli ärsyttävän rauhallista.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa pasianssin 18 kortilla.
* Ei ole olemassa luonnonvalintaa, on vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, joka päättää, mitä elää ja mitä ei.
* Kobra puri kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaia. Kuuden kivuliaan päivän jälkeen kobra kuoli.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja menee baariin hän tilaa etanolin sijaan tuopillisen metanolia.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei syö, ruoka menee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain suuhun.
* Kasvihuoneilmiö johtuu Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain rakentamasta kasvihuoneesta. Se tunnetaan nimellä universumi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei tarvitse vasaraa lyödäkseen naulaa lautaan. Naula päättää mennä vapaaehtoisesti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kerran puhalsi ilmaan. Näin syntyi hirmumyrsky Katrina.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja antoi Mona Lisalle sen hymyn.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voitti betoniseinän tenniksessä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tilasi kerran pitsan... ”ilman rahaa”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja jakaa nollalla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja söi vaimonsa vanukkaan... ”Ilman lupaa”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja selvisi tsunamista... kolmesti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja hakkasi Steven Seagalin ilman päätä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja syö raakaa pallokalaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syyllinen JFK:n murhaan, hän sylkäisi riisinjyvän ollessaan Japanissa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja avasi Pandoran lippaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on silta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi sauvakävelyn.
* Napoleonia ei karkotettu Saint Helenalle. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi hänet sinne.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi pyörän.
* Hiroshimaan ja Nagasakiin ei pudotettu atomipommeja, vaan Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, joka löi maata.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi koskettaa MC Hammeria.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi tehdä 20 hole-in-onea 18 reiän kentällä.
* SINÄ et ole olemassa, olet vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ajatus.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja omistaa Nokian kumisaapastehtaan.
* Alkuperäinen Mustanaamio oli oikeasti Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja nukkuu tyyny aseensa alla.
* Aseet nukkuvat Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tyynynsä alla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa kuolemattoman.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain hypätessä tapahtuu maanjäristys sekä ponnistaessa että alastullessa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juoksi cooperin testissä 800 boforin vastatuulessa 150 meripeninkulmaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ääni hyytää Mustanaamionkin veren.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei kysy, hän ilmoittaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei pyydä, hän käskee.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei odota sinun tottelevan; pidä kiirettä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syntynyt Atlantiksen mantereella.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja upotti Atlantiksen mantereen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tietää minne Jimmy Hoffa on haudattu mutta ei kerro, koska hänen huulensa ovat sinetöidyt.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi pidättää hengitystään 9 vuotta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja veti miekan kivestä, mutta laittoi takaisin, sillä Englannin kuninkuus oli hanttihommia. * Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keittää minuuttiriisin 30 sekunnissa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on suurt.... Erittäin suurten linjojen mies.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja söi Hitlerin. (Katso edellisen huomautus)
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi veden. (Samoin tässä)
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juo merivettä. Huvikseen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ajatus tappaa. Kivuliaasti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja sai rahansa takaisin Wincapitalta. 600 prosentin tuotolla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ei tarvitse syödä. Eikä juoda. Hänen tarvitsee vain olla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei elä puoliksi itselle, puoliksi muille. Hän elää vain itselleen.
* Joulupukin toinen kutsumanimi on Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajakaan ei ole täydellinen, sillä häneltä puuttuu heikkoudet.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valitsi rebuplikaanit.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on ylempänä kuin minä. Minä taas olen sinua ylempänä. Ja sinä olet alin. Häpeä siis!
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi Dransikin.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syy miksi Waldo on piilossa.
* Onnenpyörä -ohjelma lopetettiin Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain muutettua onnenpyörän katseellaan ikiliikkujaksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaille ei tuota vaikeuksia käväistä päiväretkellä mustan aukon tuolla puolen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei ole vain lyömätön, hän on lyömätön kahdesti ehkä jopa useammankin kerran.
* Elämää ei ole olemassa, on vain jotain mitä Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei viitsi tappaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pitää perunamuusista.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on niin pelottava, että pelottaa melkein itseäänkin. Melkein.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei käy kusella. Kusi käy Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja rikkoi kerran nopeus ennätyksen polkupyörällä, josta puuttuivat ketjut ja takapyörä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja luovuttaa jatkuvasti verta Punaiselle ristille. Tosin ei koskaan omaa vertansa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pelasti sotamies Ryanin, mutta vain koska hänellä ei ollut muutakaan tekemistä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on voittaja. SINÄ olet luuseri.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaissa on 666% kovaa jätkää.
* Elvis ei kuollut. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja vain kyllästyi olemaan Elvis Presley.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa sinut 400m juoksussa kahdella kierroksella.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja osaa. Toisin kuin sinä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa kiven saksilla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei lue ohjeita.
* Jos Sinä olet eri mieltä Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain kanssa, niin olet väärässä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tappoi linnulla kiven.
* Kerran oli Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaiakin kovempi äijä. Sitten hän alkoi tuomita Idolssia, ja se siitä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja osaa paistaa kananmunat kuorimatta niitä
* Jos Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla on kiire, hän paistaa kananmunan mikrossa
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla on lihaksia paikoissa, joissa sinulla ei ole edes paikkoja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pystyy aivastamaan silmät auki.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain käsi on ainoa käsi, joka voittaa kuninkaallisen värisuoran.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja jäädytti muumin Mörön pelkällä katseellaan.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja puhuu, kaikki kuuntelevat... ja kuolevat.
* Internet sijaitsee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain läppärillä.
* Evoluution puuttuva rengas oli itseasiassa Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, mutta vain siihen asti, kun häntä huvitti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja käyttää deodoranttinaan Zyklon B:tä
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kirjoitti itse koko tämän luettelon. Alle minuutissa.
* Kerran oli mies, joka sanoi Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaiaEi ollut toista kertaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain parta ei ole tavaramerkki – se on patentoitu.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi triplata RAY:n pelikoneiden voitot.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi triplata myös Ismon pelivelat.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juoksee Cooperin testin viidessä minuutissa.
* Ihmiset hyppäävät junan alle, junat hyppäävät Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain alle.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei pode krapulaa, krapula potee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaia.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keulii etuvetoisella polkupyörällä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keulii myös yksipyöräisellä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valmensi Rocky Balboan.
* Tulivuoret eivät purkaudu, laava yrittää vain karkuun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajata.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee maalin jääkiekossa hän saa siitä tehot 1 4.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee parempaa ruokaa kuin äitisi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pystyy nuolemaan omaa kyynärpäätään.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee Atrian äitien ruoat.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee teidän äidistä ruokaa.
* Kun lämpöä on 120 celsiusastetta, on sauna Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain mielestä valmis - lämmitettäväksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on.
* Jos Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suuttuu sinulle, pelkäät, ettet kuolekaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee teidän isien lapset
131046
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kysymys kuuluu edelleen, miksi ruotsinkieliset levittävät hurrivihaansa suomenkielisiä kohtaan.
______________________________
Hieman asiallista tietoa, Kokkolan
vähemmistönhaukkujista 8.12.2008 klo 19.58

Tuosta jutusta selviää, miksi tyhmyys joukossa lisääntyy.

Koulutus ei ole mennyt hukkaan, varma suojatyöpaikka kielilisineen tiedossa, täytyyhän vammaisille olla tukipalveluita.


Jokainen * on Rasistisen Kieli Politiikan saavutus, kerätkää tähdet rintoihinne, siinä ne voivat jouluvaloina valaista, sitä mustaa tietä jota te RKP:loiset levitätte.

Äänestä
  • vaikka joulupata keräyksen kautta.

    Kokkolan Ruotsinkieliset Hällä-Ähöt ovat innostuneita omasta viisaudestaan, joka viittaa pahaan aivovammaan.

    Ei aihetta poliisitutkimuksiin, mutta lääkärissä kannattaisi käydä.

    Äänestä

  • Tiedätkö mitä taukki? Mikset mene osoittamaan mieltäsi jonnekin sellaiselle foorumille, josta äänesi oikeasti kuuluu? No ei tarvitse vastata, sillä minä tiedän sen jo. Sinä olet raukka ja tyhmä, etkä uskalla julkisesti mennä tuota idioottipaskaasi suoltamaan. Kauanko sinä olet täällä nyt tuota kuraasi puskenut? Ainakin varmaan joku kaksi vuotta. Noista yhdys sana kirjoitus virheistähän sinut katsos helposti tunnistaa. Sehän tässä on ironista että sinä et osaa suomenkieltäkään kirjoittaa kunnolla. Vituttaa vaan, kun tämä voisi olla ihan oikeasti mukava keskustelupalsta kokkolaisille, mutta kun eipä olekaan kun pitää tuota vitun paskaa täällä jauhaa päivästä toiseen. Parasta olisi jos hankkisit itsellesi kunnon lääkityksen ja muuttaisit jonnekin itäsuomeen venäjän rajan tuntumaan niin ei ruotsinkieliset haittaisi. Venäläiset ehkä kylläkin, mutta päästäisiinpä vihdoinkin sinusta eroon.

    Äänestä

  • Reino-Irmeli kirjoitti:

    Tiedätkö mitä taukki? Mikset mene osoittamaan mieltäsi jonnekin sellaiselle foorumille, josta äänesi oikeasti kuuluu? No ei tarvitse vastata, sillä minä tiedän sen jo. Sinä olet raukka ja tyhmä, etkä uskalla julkisesti mennä tuota idioottipaskaasi suoltamaan. Kauanko sinä olet täällä nyt tuota kuraasi puskenut? Ainakin varmaan joku kaksi vuotta. Noista yhdys sana kirjoitus virheistähän sinut katsos helposti tunnistaa. Sehän tässä on ironista että sinä et osaa suomenkieltäkään kirjoittaa kunnolla. Vituttaa vaan, kun tämä voisi olla ihan oikeasti mukava keskustelupalsta kokkolaisille, mutta kun eipä olekaan kun pitää tuota vitun paskaa täällä jauhaa päivästä toiseen. Parasta olisi jos hankkisit itsellesi kunnon lääkityksen ja muuttaisit jonnekin itäsuomeen venäjän rajan tuntumaan niin ei ruotsinkieliset haittaisi. Venäläiset ehkä kylläkin, mutta päästäisiinpä vihdoinkin sinusta eroon.

       ........................
    Reino-Irmeli 9.12.2008 klo 06.57

    JOS SULLA ON YHTÄÄN MITÄÄN SIELLÄ YLÄPÄÄN TALIEN VÄLISSÄ NIIN TUTKI TÄÄLTÄ , kuinka paljon löydät>>>>>>>>>>>>>

    Hieman asiallista tietoa, Kokkolan
    Kirjoittanut: vähemmistönhaukkujista 8.12.2008 klo 18.58

    Äänestä

  • oppia kirjoitti:

       ........................
    Reino-Irmeli 9.12.2008 klo 06.57

    JOS SULLA ON YHTÄÄN MITÄÄN SIELLÄ YLÄPÄÄN TALIEN VÄLISSÄ NIIN TUTKI TÄÄLTÄ , kuinka paljon löydät>>>>>>>>>>>>>

    Hieman asiallista tietoa, Kokkolan
    Kirjoittanut: vähemmistönhaukkujista 8.12.2008 klo 18.58

    Tuohan on mukava piristys tähän iänikuiseen hevonpaskaan mitä te muutama aivoton pikkupentu ja mielenterveyspotilas olette jauhaneet nyt jo aivan liian pitkään. Siinä sivussa olette saaneet pilattua koko keskustelupalstan tuolla aivottomalla kielipolitiikka-ulosteella. Aivan täysin samantyylisiä ala-arvoisia paskakirjoituksia on tullut teiltäkin tänne kutakuinkin päivittäin. Se on kuulkaas pikku-hitlerit sillä tavalla, että metsä vastaa niin kuin sinne huudetaan.

    Äänestä

  • heille apua kirjoitti:

    vaikka joulupata keräyksen kautta.

    Kokkolan Ruotsinkieliset Hällä-Ähöt ovat innostuneita omasta viisaudestaan, joka viittaa pahaan aivovammaan.

    Ei aihetta poliisitutkimuksiin, mutta lääkärissä kannattaisi käydä.

    kuinkako älykäs ja fiksu tyyppi ?

    Äänestä

Mis kohdas piti nauraa?

Äänestä
  • ei naurata

    Äänestä

...Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, mutta vain pari mainitsemaasi kohtaa osui nappiin.
Koitan parantaa jatkossa!

Äänestä

Vielä,kun opettelet Suomen kielioppia hieman niin kuulostaa paremmalta.

Mulla olis vielä yksi tarina: Kokkolan viisas ja ylivertainen yritti tilata MCdonaldsilla Jeppiksessä Suomeksi kahvin ja hampurilaisen, ei onnistunut.

Tuossa kaupungissa "kaksikielisyys" tarkoittaa Ruotsinkielen taitoa. Kokkolassa on asiat vielä hyvin siihen verrattuna.

Äänestä
  • Bara för att du inte kan svenska måste du gå med hungrig massu!! voi voi va e smöre på finska??!!

    Äänestä

sinne päin..mutta ei suomilaine voi olla ikipäivinä rotupuhdas :)

Äänestä

100 pistettä!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vähemmistönhaukkujista kirjoitti:

* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain pulssi mitataan Richterin asteikolla.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi lehmää. Seuraavana päivänä paikalla satoi hampurilaisia.
* Useimmat ihmiset pelkäävät kuolemaa. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pitää häntä lupaavana tulokkaana.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei koskaan opi. Hän tietää jo kaiken.
* Hait eivät elä meressä, koska niillä on kidukset. Hait elävät meressä, koska Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi jalkapalloa. Se tunnetaan nykyisin Halleyn komeettana.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain päiväannos sisältää yleensä kilon rautanauloja. Ulos tulee tiettävästi rautalankaa.
* Kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kävi kusella, nyt sitä kutsutaan Baikaliksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ampui kerran lentokoneen taivaalta osoittamalla sitä sormellaan ja huutamalla ”BANG!”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on vanhempi kuin lohikäärme, koska hän synnytti lohikäärmeen jonkun muun vitusta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei myöskään tarvitse kelloa, koska hän päättää, kuinka paljon se on.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei nuku, hän odottaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on Jin ja Jang. Molemmat. Kunnes hän potkaisee niitä kierrepotkulla niskaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei lue kirjoja. Hän tietää jo kaiken.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suuttui häviöstä. Hän keksi jääkauden Uusiksen kiusaksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on niin nopea, että voi kiertää Maapallon ympäri ja tökätä itseään takaraivoon.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain katse parantaa AIDSin. Hän ei ikinä katso AIDSia sairastaviin. Ikinä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei murehdi maailman asioista. Hän päättää niistä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tilasi kerran Burger Kingissa Big Macin – ja sai sen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi hakea sinulle kuun taivaalta, muttei halua.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suoritti suomalaisen armeijapalveluksen kahdessa tunnissa.
* Muhammedia ei oikeasti ollut olemassa, se oli vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valepuvussa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja piirsi Muhammed-pilakuvat, koska Lähi-Idässä oli ärsyttävän rauhallista.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa pasianssin 18 kortilla.
* Ei ole olemassa luonnonvalintaa, on vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, joka päättää, mitä elää ja mitä ei.
* Kobra puri kerran Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaia. Kuuden kivuliaan päivän jälkeen kobra kuoli.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja menee baariin hän tilaa etanolin sijaan tuopillisen metanolia.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei syö, ruoka menee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain suuhun.
* Kasvihuoneilmiö johtuu Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain rakentamasta kasvihuoneesta. Se tunnetaan nimellä universumi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei tarvitse vasaraa lyödäkseen naulaa lautaan. Naula päättää mennä vapaaehtoisesti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kerran puhalsi ilmaan. Näin syntyi hirmumyrsky Katrina.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja antoi Mona Lisalle sen hymyn.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voitti betoniseinän tenniksessä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tilasi kerran pitsan... ”ilman rahaa”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja jakaa nollalla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja söi vaimonsa vanukkaan... ”Ilman lupaa”.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja selvisi tsunamista... kolmesti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja hakkasi Steven Seagalin ilman päätä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja syö raakaa pallokalaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syyllinen JFK:n murhaan, hän sylkäisi riisinjyvän ollessaan Japanissa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja avasi Pandoran lippaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on silta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi sauvakävelyn.
* Napoleonia ei karkotettu Saint Helenalle. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja potkaisi hänet sinne.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi pyörän.
* Hiroshimaan ja Nagasakiin ei pudotettu atomipommeja, vaan Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, joka löi maata.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi koskettaa MC Hammeria.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi tehdä 20 hole-in-onea 18 reiän kentällä.
* SINÄ et ole olemassa, olet vain Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ajatus.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja omistaa Nokian kumisaapastehtaan.
* Alkuperäinen Mustanaamio oli oikeasti Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja nukkuu tyyny aseensa alla.
* Aseet nukkuvat Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tyynynsä alla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa kuolemattoman.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain hypätessä tapahtuu maanjäristys sekä ponnistaessa että alastullessa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juoksi cooperin testissä 800 boforin vastatuulessa 150 meripeninkulmaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ääni hyytää Mustanaamionkin veren.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei kysy, hän ilmoittaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei pyydä, hän käskee.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei odota sinun tottelevan; pidä kiirettä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syntynyt Atlantiksen mantereella.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja upotti Atlantiksen mantereen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tietää minne Jimmy Hoffa on haudattu mutta ei kerro, koska hänen huulensa ovat sinetöidyt.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi pidättää hengitystään 9 vuotta.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja veti miekan kivestä, mutta laittoi takaisin, sillä Englannin kuninkuus oli hanttihommia. * Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keittää minuuttiriisin 30 sekunnissa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on suurt.... Erittäin suurten linjojen mies.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja söi Hitlerin. (Katso edellisen huomautus)
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi veden. (Samoin tässä)
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juo merivettä. Huvikseen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ajatus tappaa. Kivuliaasti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja sai rahansa takaisin Wincapitalta. 600 prosentin tuotolla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain ei tarvitse syödä. Eikä juoda. Hänen tarvitsee vain olla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei elä puoliksi itselle, puoliksi muille. Hän elää vain itselleen.
* Joulupukin toinen kutsumanimi on Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajakaan ei ole täydellinen, sillä häneltä puuttuu heikkoudet.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valitsi rebuplikaanit.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on ylempänä kuin minä. Minä taas olen sinua ylempänä. Ja sinä olet alin. Häpeä siis!
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keksi Dransikin.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on syy miksi Waldo on piilossa.
* Onnenpyörä -ohjelma lopetettiin Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain muutettua onnenpyörän katseellaan ikiliikkujaksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaille ei tuota vaikeuksia käväistä päiväretkellä mustan aukon tuolla puolen.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei ole vain lyömätön, hän on lyömätön kahdesti ehkä jopa useammankin kerran.
* Elämää ei ole olemassa, on vain jotain mitä Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei viitsi tappaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pitää perunamuusista.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on niin pelottava, että pelottaa melkein itseäänkin. Melkein.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei käy kusella. Kusi käy Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja rikkoi kerran nopeus ennätyksen polkupyörällä, josta puuttuivat ketjut ja takapyörä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja luovuttaa jatkuvasti verta Punaiselle ristille. Tosin ei koskaan omaa vertansa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pelasti sotamies Ryanin, mutta vain koska hänellä ei ollut muutakaan tekemistä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on voittaja. SINÄ olet luuseri.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaissa on 666% kovaa jätkää.
* Elvis ei kuollut. Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja vain kyllästyi olemaan Elvis Presley.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa sinut 400m juoksussa kahdella kierroksella.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja osaa. Toisin kuin sinä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voittaa kiven saksilla.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei lue ohjeita.
* Jos Sinä olet eri mieltä Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain kanssa, niin olet väärässä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tappoi linnulla kiven.
* Kerran oli Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaiakin kovempi äijä. Sitten hän alkoi tuomita Idolssia, ja se siitä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja osaa paistaa kananmunat kuorimatta niitä
* Jos Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla on kiire, hän paistaa kananmunan mikrossa
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajailla on lihaksia paikoissa, joissa sinulla ei ole edes paikkoja.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pystyy aivastamaan silmät auki.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain käsi on ainoa käsi, joka voittaa kuninkaallisen värisuoran.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja jäädytti muumin Mörön pelkällä katseellaan.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja puhuu, kaikki kuuntelevat... ja kuolevat.
* Internet sijaitsee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain läppärillä.
* Evoluution puuttuva rengas oli itseasiassa Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja, mutta vain siihen asti, kun häntä huvitti.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja käyttää deodoranttinaan Zyklon B:tä
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja kirjoitti itse koko tämän luettelon. Alle minuutissa.
* Kerran oli mies, joka sanoi Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaiaEi ollut toista kertaa.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain parta ei ole tavaramerkki – se on patentoitu.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi triplata RAY:n pelikoneiden voitot.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja voi triplata myös Ismon pelivelat.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja juoksee Cooperin testin viidessä minuutissa.
* Ihmiset hyppäävät junan alle, junat hyppäävät Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain alle.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja ei pode krapulaa, krapula potee Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajaia.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keulii etuvetoisella polkupyörällä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja keulii myös yksipyöräisellä.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja valmensi Rocky Balboan.
* Tulivuoret eivät purkaudu, laava yrittää vain karkuun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajata.
* Kun Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee maalin jääkiekossa hän saa siitä tehot 1 4.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee parempaa ruokaa kuin äitisi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja pystyy nuolemaan omaa kyynärpäätään.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee Atrian äitien ruoat.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee teidän äidistä ruokaa.
* Kun lämpöä on 120 celsiusastetta, on sauna Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaajain mielestä valmis - lämmitettäväksi.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja on.
* Jos Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja suuttuu sinulle, pelkäät, ettet kuolekaan.
* Kokkolan viisas ja ylivertainen rotupuhdas hurrivihaaja tekee teidän isien lapset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu