Yön lumihiutaleet...

Tunteemme
kulkevat yhteen
kuin ladut hangella
valkoisella

välillä puut kiertäen
yhteen taas liittyen

katseemme kohtaavat
kuin säteet auringon
ensilumen valkoisen

huulemme
kuin lumihiutaleet

yössä toisiaan
koskettaen
yhdeksi lopulta
muuttuen...
2422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihana ajatus siitä, että vertaat huulia lumihiu-
taleisiin ja niiden sulamiseen yhdeksi.

Pidinhän minä tästä.

Äänestä

lumihiutalten on,,,,,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hariari kirjoitti:

Tunteemme
kulkevat yhteen
kuin ladut hangella
valkoisella

välillä puut kiertäen
yhteen taas liittyen

katseemme kohtaavat
kuin säteet auringon
ensilumen valkoisen

huulemme
kuin lumihiutaleet

yössä toisiaan
koskettaen
yhdeksi lopulta
muuttuen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu