Olen lähdössä tammikuussa kyseiseen kohteeseen.Kertokaa kokemuksia paikasta ja ajankohdasta..kiitos jo etukäteen :)
Vastaukset 6
- Bad Gasteinissa
Itse vietin viikon Bad Gasteinissa tammikuun alussa pari vuotta sitten. Sinä talvena Alpeille satoi joulukuussa runsaasti lunat ja rinteet olivat heti tammikuun alussa loistavassa kunnossa. Tämäkin talvi näyttää varsin hyvältä lumen suhteen; Bad Gasteiniin satanut juuri reilun metrin lunta!
Rinteitä Bad Gasteininssa riittää laskettavaksi koko viikoksi. Oma suosikkini oli Sportgastein, joka taisi olla alueen korkein hiihtoalue. Riinteet olivat todella hyvässä kunnossa eikä hisseihin tarvinnut juuri jonotella.
Kylässä on myös kasino ja kylpylä, joissa kannattaa käydä. Lisäksi Bad Gasteinissa on ihan vierailemisen arvoinen ravintola metsän keskellä vuoren rinteessä. Ravintolaan noustaa vanhan ajan tuolihissillä ja alas lasketaan kelkoilla. Suosittelen.- Subbe
Muistaakos kukaan tuon "metsäravintolan" nimeä? Aika hauskalta kuulostaa. Ja toinen kysymys meneekö bad gasteinista sinne Sport Gasteinin puolelle suksibussia vai pitääkö suhailla sinne jotenkin muuten.. Ollaan menossa ko. paikkaan vasta viikolla 11, lumitilanne pelottaa.
- Jusu 78
Suosittelen! Sportti oli minunkin suosikki, siellä taidettiin olla 2 päivää viikon matkasta. Joo, ja kylpylä käymisen arvoinen, muutamana päivänä käytiin lihaksia rentouttamassa.
Olimme kanssa pari vuotta sitten ja tammi-helmikuun vaihteessa, lunta hyvin ja lasku maistui! - Hiihtäjä
Oltiin Badgasteinissa viime helmikuussa. Rinteitä riitti koko viikoksi, Sportgastein oli yksi parhaista paikoista. Keskusta on pieni, mutta palveluita oli riittävästi. After ski oli melko vaatimatonta.
- tommi
Monipuolinen rinnetarjonta, Sportgasten jäi mieleen parhaana, tosin silloin oli kelitkin upeat ja pääsin korkkaamaan rinteen.
Kylä on, mitenkähän sen sanoisi, aika onneton.- kylpylään
http://www.gastein.com/en-gastein-bad_gastein.htm
http://www.gastein.com/en-winter-index.htm
http://www.gastein.com/en-contact-travel_tips.htm
http://www.tripadvisor.com/Tourism-g580116-Bad_Gastein_Austrian_Alps-Vacations.html
Lähinnä kylpylää patikoinnin jälkeen harrastanut jo 20 vuotta.
Hulppeat maisemat koko Gastainer Dahl http://www.gastein.com/en-contact-team.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1521313Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1201069Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä33832Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215808En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58792- 64752
- 141734
- 46674
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57632Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss61581