Mistä neulekoneen varaneulat?

Ostin vanhan brother neulekoneen, enkä löydä mistään siihen varaneuloja.
Osaako kukaan auttaa, mistä voisi edes kysyä?
3289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tiedoksi kaikille muillekin Brother koneen hankkimista harkitseville.
Vaikka koneen valmistus on kauan sitten lopetettu, saa varaosia edelleen mm.maahantuojalta, ja muiltakin esim. brotherin ompelukoneita edustavilta firmoilta.

Jippii!!!

Äänestä
  • neuloista,jos neula vähän vääntynyt kokeile vääntää pihdeillä suoraksi niin että se läppä osuu oikeaan kohtaan.Minulla kun oli kone niin korjasin sillätavoin monta neulaa.Jos se koukun läppä ottaa kiini auki ollessa niin sehän saattaa pudottaa silmän,sitäkin vähän kääntämällä saa hyvin toimivan neulan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikoliina kirjoitti:

Ostin vanhan brother neulekoneen, enkä löydä mistään siihen varaneuloja.
Osaako kukaan auttaa, mistä voisi edes kysyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu