Useammassa matkakertomuksessa mainittu merisiilit uhkana paljain jaloin meressä tallustelijoille. Onko kokemusta hotelli Blue Lagoon beachin alueelta, miten tarpeelliset tossut ovat? Mieluiten paljain jaloin vedenrajassa kuljeskelisi.
Merisiilit
3
1412
Vastaukset
- ihana loma
Matalassa ja kirkkaassa vedessä merisiilit kyllä näkyvät eikä niitä vedenrajassa ole. Sen sijaan snorklaajalle ihan hyvät, kun välillä kauempana rannasta täytyy ehkä nousta korjaamaan maskia tai muuten tyhjentelemään snorkkelia. Tietysti räpylät on vaihtoehto. Tossut voi ostaa paikan päältäkin.
- merisiileistä
mutta jo korallien takia tossut oli meillä ainakin kyllä tarpeelliset. Eihän niitä ihan vedenrajassa tietty ole, mutta jos vähän kahlasi pidemmälle, niin saattoi olla jo todella teräviä koralleja. Mutta ei tuossa nimenomaisessa hotellissa oltu!
- KM taas
merisiileistä kirjoitti:
mutta jo korallien takia tossut oli meillä ainakin kyllä tarpeelliset. Eihän niitä ihan vedenrajassa tietty ole, mutta jos vähän kahlasi pidemmälle, niin saattoi olla jo todella teräviä koralleja. Mutta ei tuossa nimenomaisessa hotellissa oltu!
on helppo ja halpa tapa vähentää mahdollisuutta kivuliaaseen uintireissun lopputulokseen. Hotellit kerää niitä omilta rannoilta mutta ainakin itse niitä näin. Uimatossut on muutenkin mukavat pelit..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310609
- 525100
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432301Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1062103- 282006
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291134Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331081Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997