Että kukaan ei tiedä, miksi litteän LCD-näytön kuva venuyy vaakasuunnassa, verrattuna entisiin kuvaputkinäyttöihin ja mitä voi tehdä?
Onko tosi
4
323
Vastaukset
- ...kuva
se on varmaan LAAJAkuvanäyttö. kuvasuhde 16:10 ja entinen oli 4:3 tms.
katso näytönOHJAIMEN asetukset ohjauspaneelin kautta- xxx-1
Vaihdoin järjestelmän grafiikka-asetuksista näyttöalueeksi 1400 x 900, niin jopa rupesi CAD-piirustuksissa ympyrät näyttämään symmetrisiltä.
Kiitos paljon vihjeestä! - grhm
xxx-1 kirjoitti:
Vaihdoin järjestelmän grafiikka-asetuksista näyttöalueeksi 1400 x 900, niin jopa rupesi CAD-piirustuksissa ympyrät näyttämään symmetrisiltä.
Kiitos paljon vihjeestä!Mikset käytä sen näytön natiivi resoja? Toi sun 1400 x 900 kuulostaa hiukan hölmöltä resolta, mutta jos saat sillä sen kohdilleen niin mikäs siinä. Yleisesti noi resot menee 1680x1050 tai isommat 1920x1200 jne. Näytön mukaan ne yleensä kannattaa säätää.
- xxx-1
grhm kirjoitti:
Mikset käytä sen näytön natiivi resoja? Toi sun 1400 x 900 kuulostaa hiukan hölmöltä resolta, mutta jos saat sillä sen kohdilleen niin mikäs siinä. Yleisesti noi resot menee 1680x1050 tai isommat 1920x1200 jne. Näytön mukaan ne yleensä kannattaa säätää.
Sori!
Painovirhe paholainen oli ilmeisesti päässyt iskemään.
Reso-asetukset on tällä hetkellä:
True Color
1440x900
75Hz
Toimii hyvin entisiin asetuksiin verrattuna.
Ainoastaan uutena oireena on ilmestynyt harvoin ja satunnaisesti esiintyvä kuvan refleksin omainen "vilahteleminen tai sammuminen" Ei se nyt kylläkään isommin häiritsevää ole vielä ollut. (ainakaan toistaiseksi)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714235Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152704Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242387Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod142277Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072183Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1092183Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6071937MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141915Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673