Hotel Residence Bremen oli mielestäni erinomainen hinta/laatu suhteeltaan, 365 e/3yötä/2hh. Viehättävä pieni hotelli rauhallisella sivukadulla rautatieaseman takana, ratikkapysäkki melkein vieressä.
Arvokkaan oloinen rakennus, suuri huone, erittäin siistiä ja ystävällinen henkilökunta. Aamiaishuone viihtyisä erkkereineen ja sisustus-yksityiskohtineen, aamiainen runsas, hyvää kahvia!
Suosittelen hotellia
2
586
Vastaukset
- suosittelen
hotellia. Ibis Bremen Altstadt lähellä vanhan kaupungin keskustaa. Ratikka menee hotellin ohi keskustaan ja bussilla 25 pääsee Weserparkin suureen ostoskeskukseen (n. 40 min.). Kävellen keskustaan on matkaa noin kilometri. Huoneet ovat pienehköjä mutta kodikkaita ja siistejä. Vessa/suihku pieni mutta toimiva. Henkilökunta asiallista ja vastapäätä hotellia mukava aamiaispaikka tuoreine sämpylöineen ja pullineen. Yö maksoi viikko sitten 69 euroa/kahden hengen huone.
- on hotelliketju,
josta löytyy Ibis. Hotelleja on ketjulla monentasoisia. Varhainen varaaja voi saada mistä hintaluokasta hyvänsä edullisesti huoneen. esimerkiksi kyseistä huonetta alle 50 euroa kahdelta. Kannattaa katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne282380Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv602272Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.671885Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k651768Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941707Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel831638- 1161512
- 1051262
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest51130Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2401077