kytkypuhelin

???

ostin pari vuotta sitten soneran kytkypuhelin-liittymän, ja se sopimus loppui nyt marraskuussa. oletin ilman muuta, että voin nyt vaihtaa operaattoria (minkä tein), mutta kun nyt olen vaihtamassa uuden operaattorin sim-korttia puhelimeen, niin se vaan sanoo, että "aseta oikea sim-kortti". onko siis tosiaan niin, ettei tätä v***n puhelinta voi tuon kytkysopimuksen päätyttyä käyttää toisella operaattorilla???

nyt mulla ei siis käytännössä oo puhelinta käytössä, kun se vanha sim-kortti ei toimi eikä tää uuskaan. aaargh!

3

2027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soneralle

      Soita soneran asiakaspalveluun, niin antavat sen purkukoodin puhelimessa.

      Puh: 0200 1700

      Enkä ainakaan itse joutunut odottamaan kuin pari minuuttia. Pidä se puhelin saatavilla, niin homma on hoidettu minuutissa.

      Tai jos ei ole puhelinta, niin laita Soneran sivuilta maili, niin saat purkukoodin parissa päivässä.

      • toimivaksi ja tulee

        muuten ihan postissakin kotiin kyseiset ohjeet.jos itse tumpuloi purkukoodin kanssa niin itse saa maksaa nokian huollossa käynnin.oli meinaan tarkkana oltava jottei edes yksi numero mene väärin tai pilalla kone.tumpulan on parempi mennnä noksun huoltoon sen kirjeen kanssa ja ne päivittää ohjelmat sun muut parilla kybalä.


      • ???

        ei ne mulle suostunu puhelimessa sitä koodia antaa, vaikka oikein pyysin, ettei tarttis olla ilman puhelinta useampaa päivää.. kiva, kun on heillä yhtenäiset käytännöt näissä asioissa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      186
      6221
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4703
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      56
      4467
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      67
      4296
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2205
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1672
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      138
      1599
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      53
      1525
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1338
    Aihe