markkinavaipat

jimpsu

Nämä ns. parhaat vaippamerkit kummastuttavat huonoudellaan. Toisen verkkomainen koostumus jää takamukseen kiinni ja toinen merkki pitää muuten mutta lapsi ei viihdy siinä alkuunkaan.

Vaipan ei ole tarkoituskaan pitää tai olisi hyväntuntuinen, eihän ne muuten kaupaksi menisi. Järkkyä vain huomata että nämä kalleimmat ja tunnetuimmat merkit on todettu meidän perheessä huonoimmiksi.

Kotimaisuus ja saksalaiset kunniaan. Säästö näissä vaipoissa on myös aika iso joten ihmettelen miten voivat olla kalleimmat niin suosittuja.

3

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaipparalli

      myöntää, että olen pitänyt lapsellani vain yhtä vaippamerkkiä. Muita en ole kokeillut, kun ajattelin että hinta/laatusuhde pätee vaipoissakin...
      En ole ihan tyytyväinen ollut nykyiseen merkkiin, mutta kynnys vaihtamiseen on aika suuri. Jos uudet vaipat (maksavathan nekin) eivät olekaan hyviä, niin sitten pussi mätänee kaapissa tyhjän panttina.

      Olisi kyllä hyvä, jos muutkin kuin suurimmat ja kauneimmat vaippafirmat vaivautuisivat silloin tällöin antamaan muutaman vaipan näytteeksi.

      • ,,,,,,

        Se on yksilöllistä. Meillä on koitettu vuoden aikana monta merkkiä, niin kotimaista, saksalaista kun näitäkin kahta tunnettua ja ollaan päädytty kahteen jotka eivät vuoda, riko pepun ihoa jne...Yllätys, ne eivät ole kotimaisia/saksalaisia. Aina se hinta ei määrää koska lapset ovat eri mallisia jne.


    • meidän pepulle

      On se kumma, miten muksut on erilaisia. Meidän pikku kakkakoneelle on sopineet kaikki mitä on kokeiltu. Ja käytiin varta vasten hakemassa liiteristäkin koepaketti, kun kuvittelin että hinta houkuttaa. Kotimaisista en tykännyt, olivat jotenkin paksuja ja jäykkiä. Ja kun kaupan omaakaan merkkiä (oli joskus ainakin kotim) ei saanut halvemmalla kuin niitä maailmankuuluja merkkivaippoja.

      Enpä oo sitten halvoiksi ja hyviksi kehuttuja liiterin vaippojakaan lisää hakenut, kun niitä merkkituotteita saa lähimarkeitin tarjouksesta samaan hintaan ja joskus jopa halvemmalla. Ja ennenkaikkea samalla vaivalla kuin muutkin ostokset.

      Kotimaista suosin periaatteessa aina kun mahdollista, mutta tässä aiheessa voitti käyttömukavuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      102
      6651
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6221
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3093
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2574
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2225
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1365
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe