onko kenelläkään kokemuksia phan thiet räätäleistä - löytyykö sieltä kenellä voisi teettää hyvän vaatteen- minkälainen kangas valikoima siellä on?
Onko suosituksia? entä hinta taso vaatteiden teettämisessä?
kokemuksia
räätälit
1
627
Vastaukset
- RpT
Viime Jouluna teetimme muutamia vaatteita Phan Thietissä räätälillä nimeltä Lan Lap. Hinnat ovat suhteellisen edullisia, mutta eivät aivan sitä mitä odotimme. Räätäli löytyy torin lähettyviltä (mihin taksit jättävät).
Kankaan joudut ostamaan erikseen, eli ensiksi käy räätälillä ja kysy häneltä kankaan laatu ja määrä, sitten käy ostamassa kangas toisesta kaupasta (varaudu että ko kangasta ei ole) ja sitten kiikuta kangas räätälille. Palvelu on kyllä ystävällistä ja laatukin kohtuullista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467635
- 334213
- 573715
- 503190
- 172876
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652561- 542398
- 512388
- 402339
- 162286