Uskomattomat

"luotto" ihmisten palkkioon 75 % , 38,5 % , 33 % YM. Mitä tämä sanoo tulevasta kun päättäjät ovat "ulkona" ennenkuin edes ovat päässeet kunnolla alottiamaankaan ! HERÄTKKÄÄ UUDEN KOKKOLAN ASUKKAAT !!!!!!!!!!!!
3531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Veroraha kakku, "luotto" ottaa ensin kakun päältä kermat ja jakaa kaupungin henkilökunnalle hillot, loput muruset heitetään ilmaan ja niitä saa sitten kerätä kuka ehtii.

Äänestä
  • kaupungintyöntekijöitä vaan ns. luottamusväkeä !

    Äänestä

  • poppoo ei ole kirjoitti:

    kaupungintyöntekijöitä vaan ns. luottamusväkeä !

    Tuo poppoo>

    Päättää Kokkolalaisten asioista, vai olenko ymmärtänyt väärin nuo esitetyt prosenttiluvut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


korotukset kirjoitti:

"luotto" ihmisten palkkioon 75 % , 38,5 % , 33 % YM. Mitä tämä sanoo tulevasta kun päättäjät ovat "ulkona" ennenkuin edes ovat päässeet kunnolla alottiamaankaan ! HERÄTKKÄÄ UUDEN KOKKOLAN ASUKKAAT !!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu